בית / חדשות / חדשות כרמיאל / בעקבות הלחץ: הרכבת הישירה בין כרמיאל לתל אביב לא תבוטל
תחנת הרכבת בכרמיאל. למצולמים אין קשר לכתבה

בעקבות הלחץ: הרכבת הישירה בין כרמיאל לתל אביב לא תבוטל

שתפו

השר ישראל כץ הנחה את רכבת ישראל שלא לבטל או לצמצם את שירות הרכבות לכרמיאל

מערכת זהר הצפון

בשורה לתושבי כרמיאל, משגב והגליל. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, הנחה את יו"ר רכבת ישראל, דן הראל, שלא לבטל או לצמצם את שירות הרכבות לכרמיאל, ולהציג בפניו אלטרנטיבה אחרת במסגרת ההיערכות לפתיחת קו הרכבת המהיר לירושלים.

כזכור, רכבת ישראל הציגה אתמול (יום שני) שינויים בלוחות הזמנים במסגרת הפעלת הקו המהיר לירושלים. שינויים אלה כללו גם צמצום בשירות הרכבות לכרמיאל וביטול הקו הישיר בין כרמיאל לתל אביב ולבאר שבע. זאת עד להגעתם של קרונות וקטרים נוספים לרכבת ישראל.

בעקבות ביטול הקו, כפי שפורסם לראשונה בפורטל זהר הצפון, פנה ראש העיר עדי אלדר בבהילות אל שר התחבורה ודרש ממנו שלא להוציא לפועל את התוכנית, על מנת להימנע מפגיעה בתושבי הצפון. כמו כן כינס אלדר ישיבה דחופה בעירייה ובעקבותיה סוכם על קיום הפגנת מחאה מול תחנת הרכבת בעיר. במקביל, יזמו תושבים עצומה שקראה לרכבת ישראל לבטל את הגזירה, אלפי תושבים הצטרפו וחתמו עליה בתוך פחות מיממה. כאמור, המאבק והלחץ הציבורי הצליח בתוך יום אחד בלבד, לשכנע את שר התחבורה לבטל את הקיצוצים הצפויים.

"הרכבת לירושלים היא פרויקט לאומי בעל חשיבות עליונה לחיזוק ירושלים, בירת ישראל, ויש לעשות הכל כדי להוציאו לדרך. עם זאת, חיבור הפריפריה בגליל ובנגב, כולל קו הרכבת לכרמיאל, הוא יעד חשוב אותו קידמתי, ואני ממשיך לקדם מול התנגדויות רבות ואין לפגוע בו״, אמר השר כץ.

במשרד התחבורה ציינו כי השר ישראל כץ הוא שהביא את הרכבת לראשונה לכרמיאל ולפריפריה בצפון ובדרום, ומנע כוונות להקפיא למשך שנים את הרכבת לכרמיאל ורכבת העמק וקווי רכבת נוספים בפריפריה.

כתבה מעניינת:

בית ספר פלמח ישיבה כרמיאל

הקץ לישיבה בביה״ס פלמ״ח?

שתפוראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי מקדם מתווה להעתקת משכנה של ישיבת אורחות תורה ממתחם בית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.