משטרה רצח כפול ראמה זירת רצח 2018-09
צילום ארכיון, אין קשר לכתבה: דוברות המשטרה

בעקבות פעילות סוכן סמוי: נעצר מאמן כושר מכרמיאל החשוד בסחר בסמים

שתפו

סוכן סמוי אשר פעל בשנה האחרונה באזור הצפון הביא למעצרם של 35 חשודים בעבירות סחר בסמים ובנשק

מערכת פורטל זהר.נט

מאמן כושר מכרמיאל החשוד בסחר בסמים וכן עשרות חשודים נוספים בעבירות סחר בסמים ובנשק, בעיקר מהחברה הערבית, נעצרו בעקבות פעילות של סוכן סמוי.

בשנה האחרונה הפעילה ימ״ר (יחידה מרכזית) צפון סוכן סמוי בישובים שונים באזור, אשר הביא בימים אלה למעצרם של 35 חשודים, ל-18 מהם מיוחסות עבירות בתחום הנשק בישובים דיר אל אסד, נצרת, ריינה, שפרעם ועוד.

הסוכן שפרטיו חסויים ונמסר שהוא מכונה ג'קה, זכה לתעודת הוקרה ממפקד מחוז צפון ולמינויו כשוטר. עבורו זו היתה סגירת מעגל – סבו האהוב היה שוטר במשטרת ברית המועצות. אביו, בנו של הסב, התדרדר לחיי פשע ונכלא וסבו גידל אותו עד גיל 10 – אז אביו מצא את מותו בכלא. בעקבות מות האב עלו ג'קה ואימו לארץ. מחסום השפה וקשיי העליה הביאו את ג'קה לשהות חלק גדול מנעוריו בפנימיות, אך הוא תמיד רצה להשתלב בחברה.

הסוכן הסמוי אותר על ידי מערך גיוס הסוכנים של משטרת ישראל כשביקש להתגייס למשטרה. לאחר הכשרה משטרתית מיוחדת החל הסוכן להתערות בחיים העבריינים של ישובי החברה הערבית בצפון וגם בכרמיאל. במהלך הפעילות הסמויה רכש 5 אקדחים, 3 תתי מקלע מסוג קרלו ו-2 רימוני רסס מחשודים בסחר בנשק וכמויות גדולות של סמים מסוג קוקאין, mdma, כדורי אקסטזי ואמפיטמין.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

בתחילת השבוע פשטו שוטרי משטרת ישראל במקביל על עשרות מוקדים בצפון ועצרו 35 חשודים, כאמור ביניהם מאמן כושר מכרמיאל ובעלי מקצועות שונים כספרים, מנהל משמרת במפעל ומסגרים. לפחות אחד מהם שירת בצה"ל כקצין.

במסגרת הפעילות אותר גם נשק שעל פי החשד שימש בירי אל עבר שוטרים בניידת בישוב דיר אל אסד לפני כחצי שנה.

במשטרה הדגישו כי הם נחושים להמשיך ולפעול למיגור העבריינות והפשיעה באזור הצפון, תוך שימת דגש על שמירה על ביטחונם של האזרחים ובפרט ביישובי החברה הערבית, שם הפשיעה גואה בשנים האחרונות.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה: "בשנים האחרונות וביתר שאת בחודשים האחרונים, מתחולל מאבק קשה של המשטרה בפשיעה ובפשיעה המאורגנת, שמרימה את ראשה ופוגעת חזרה, מתוך תקווה שהמשטרה תוריד פרופיל. פיצוח הסוכן, ופענוחים ומעצרים נוספים שאני יודע שנמצאים בדרך הם ביטוי לתשובה שלנו – לעולם לא. זהו נדבך מרכזי בשינוי אותו אנו מבקשים להוביל בתקופה האחרונה: אגרופי ברזל, אגרוף אחר אגרוף, לפשיעה ולעבריינות. אני משוכנע מהיכרותי עם הנחישות וההתקפיות של הפיקוד כאן, כי הקרב יגמר כשידה של המשטרה על העליונה״.

מ״מ המפכ״ל ניצב יעקב (קובי) שבתאי אמר: ״אנו משקיעים את מיטב המשאבים והאמצעים העומדים לרשותנו במאבק בפשיעה במגזר הערבי ומטפלים באופן נחוש ובלתי מתפשר בגורמי הפשיעה בחברה הערבית. המיקוד המבצעי של משטרת ישראל הוא באכיפת עבירות חמורות כגון: אירועי ירי והשימוש באמצעי לחימה, חקירה ופענוח פשעים, טיפול באירועי סחיטה, רכוש ועוד. כל זאת, למען חיזוק ביטחונו האישי של האזרח. משטרת ישראל תמשיך ותפעל בנחישות ובצורה בלתי מתפשרת מול גורמי הפשיעה. ידנו הארוכה תגיע לכל אדם שיבקש לערער על שלטון החוק ואנו נמצה איתו את הדין עד תום״.

כתבה מעניינת:

אזיקים. צילום אילוסטרציה, אין קשר לכתבה. freepik.com by luis molinero

כרמיאל: אדם השתולל בהוסטל לחוסים מבוגרים

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם אחד נעצר וחמישה נפצעו באורח קל בתקרית אלימה בתוך דירת מגורים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.