חיסון שלישי נגד קורונה קשישים כרמיאל. צילום באדיבות חברת שקמונה
חיסון נגד קורונה בבית דיור בגבעת רם כרמיאל. צילום ארכיון באדיבות חברת שקמונה

בפעם השלישית: החל מבצע חיסוני הקורונה לגימלאים בכרמיאל

שתפו

החיסונים הראשונים כבר ניתנו לדיירים בבתי דיור לגיל הזהב בגבעת רם, בשבוע הבא – מבצע חיסונים רחב היקף של עמותת בראט לדיירי בית האבות ולגימלאים מעל גיל 60 הפעילים במרכזי היום

מאת גיל דובריש

החל מבצע החיסונים המרוכז ומתן החיסון השלישי לאזרחים ותיקים בכרמיאל. בשלב הראשון, פתח השבוע משרד הבינוי והשיכון במתן חיסונים לדיירים המתגוררים בבתי דיור לגיל הזהב בשכונת גבעת רם בכרמיאל ובבתי דיור נוספים לגימלאים ברחבי הארץ. החיסונים מתבצעים על ידי מד״א וביה״ח איכילוב ובשיתוף פעולה עם שקמונה, החברה המנהלת בבתי הדיור.

גם עמותת בראט המעניקה שירותים לאזרחים הוותיקים מתכוננת לקראת מבצע חיסונים רחב היקף שיתקיים כנראה כבר בשבוע הבא. לדברי מנכ״ל עמותת בראט, אלכס פלד, ״החיסון השלישי, ככל הנראה של פייזר, ינתן בצורה מרוכזת בבית בראט לכל דיירי ועובדי בית האבות וכן לגימלאים תושבי כרמיאל מעל גיל 60 הנוטלים חלק בפעילויות השונות במרכזי היום. נעדכן את הציבור הרחב כשיהיה בידינו מועד מדוייק לביצוע החיסון״.

יש לציין כי במבצעי החיסון המרוכזים לוותיקים, לא יחוסנו אנשים אשר קיבלו את מנת החיסון השניה בחמשת החודשים האחרונים או שהחלימו מקורונה במהלך שלושת החודשים האחרונים.

בתוך כך, מקיימות קופות החולים בימים האחרונים חיסונים למבוטחיהן במרפאות הנבחרות. תושבת העיר שהתחסנה אתמול עם בעלה סיפרה: ״הגענו למרפאה, למרות ההודעה המוקדמת לא היה צורך בקביעת תור, בתוך זמן קצר אני ובעלי קיבלנו את המנה השלישית. שנינו מבוגרים, התחסנו פעמיים בחורף ומאז עברה כחצי שנה. אנחנו חוששים להידבק, מכיוון שאנחנו יוצאים לסידורים, קניות, נפגשים עם בני משפחה וחברים ואנחנו רוצים לשמור על השגרה ככל שניתן. היה לנו ברור כי מיד עם התחלת החיסונים ניגש לקבל את המנה השלישית. סגר? אני לא חושבת שזה פיתרון טוב, ראינו שזה לא הצליח בפעם האחרונה, אנשים לא יכולים להישאר סגורים לאורך זמן. אבל… חבל שלא סוגרים את נמל התעופה בן גוריון, רוב הווריאנטים החדשים מגיעים מאנשים שחוזרים מחו״ל״.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "חובתנו לעשות הכל על מנת לשמור על כל אזרחי מדינת ישראל במאבק בנגיף הקורונה, ובראש ובראשונה לשמור על אוכלוסיית גיל הזהב הנמצאת בקבוצת סיכון. משרד הבינוי והשיכון רואה לנגד עיניו את חשיבות השגרה בחייהם של דיירי בתי הדיור ודואג לבריאותם ורווחתם. אני קורא לכל הדיירים בבתי הדיור בפרט ולכל אזרחי ישראל בכלל: לכו להתחסן – זה מציל חיים. רק כך נוכל לשמור על בריאותכם ועל בריאות היקרים לכם ונחזור לחיי שגרה בטוחה".

מספר המאומתים בכרמיאל עלה לפי דיווחי משרד הבריאות ל-74 בסך הכל, מתוכם חמישה תושבים מאושפזים בבתי חולים שונים לאחר שהחלו לסבול מסיבוכי הנגיף.

כתבה מעניינת:

רכב הסעות תלמידים צילום אילוסטרציה

קנסות לנהגי הסעות בכרמיאל: איפה מצפים שנחכה לילדים?

שתפונהגי הסעות טוענים להחמרת האכיפה בקנסות על חניה כשהם מחכים שעות ברכביהם לילדים בקייטנות. העירייה: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.