פראמדיק מדא אדי זוגוט - צילום דוברות מדא
צילום: דוברות מד"א

"בקושי ראיתי את המשפחה" – פראמדיק מד"א מכרמיאל על ימי הקורונה

שתפו

אדי זוגוט, פראמדיק מד"א מכרמיאל עורך סיכום ביניים של החודשיים האינטנסיביים בהם עמד בחזית המאבק בנגיף הקורונה

מערכת פורטל זהר.נט

"החודשיים האחרונים היו העמוסים בחיי", משתף פראמדיק מד"א אדי זוגוט (34) מכרמיאל, ממלא מקום הפראמדיק האחראי בתחנת סכנין. אדי נשוי ואב לשני ילדים בני 6 ו-10, והיה מראשוני הדוגמים לנגיף הקורונה בארץ.

לאחר שעבר הכשרה ייעודית במד"א, החל אדי לבצע עשרות דגימות בשבוע, מבוקר עד לילה, בכרמיאל, מעלות, עכו, סכנין, עראבה, סאג'ור, כפר ורדים, מג'ד אל כרום וביישובים נוספים באזור.

"מההתחלה היה לי ברור שיש כאן עניין משמעותי מאוד", אומר אדי, "הבנתי שכמו חבריי הרבים במד"א אני הולך לעבוד מאוד קשה, ושהסוף נראה רחוק, אבל תחושת השליחות הובילה אותי. למרות הניסיון בטיפול במגוון מקרים, בהם גם חולים מדבקים, היה משהו שונה ומאתגר, וכל יום הסתיים כשהרגשתי שלמדתי דברים חדשים".

גם זה יעניין אתכם, היכנסו לקרוא:

לאחר כמה שבועות של דגימות בבתיהם של אזרחים, נפתחו עשרות רבות של מתחמי "היבדק וסע" בכל רחבי הארץ. אדי, שצבר ניסיון רב בביצוע הדגימות, הוביל את פעילותם של מספר מתחמים ניידים שפעלו בכרמיאל, דיר אל-אסד, מג'ד אל כרום, עכו, שעב, בענה ודיר-חנא.

אדי מספר: "הקמת מתחמי 'היבדק וסע' וההפעלה שלהם לא היו נטולות קשיים, בטח בהתחלה, אבל תוך כדי פעולה התמקצענו יותר ויותר. בכל מתחם ביצענו מאות דגימות ביום, כשאנחנו מחויבים בראש ובראשונה לבריאות הציבור ולמניעת הדבקה. פעלנו יחד, עשרות עובדי ומתנדבי מד"א, במטרה לדגום כמה שיותר אזרחים, במקצועיות ובאופן בטוח. כל הזמן חשבתי על זה שככל שנעבוד קשה יותר ונצליח לבצע יותר דגימות, ככה נסייע למעשה לצמצם את התחלואה בנגיף".

"במשך שבועות בקושי ראיתי את אשתי והילדים שלי, אבל מבחינתי לא הייתה אופציה אחרת. ידעתי שזקוקים לי בתקופה הזאת, ושכל עוד יש לי את היכולת לסייע, אני אהיה שם יחד עם חבריי לעבודה, למען משהו גדול ממני בהרבה", סיכם אדי.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.