שכונת רבין. צילום ארכיון
שכונת רבין. צילום ארכיון

ברגע האחרון: מדוע נדחתה הגרלת דירות במחיר מטרה בכרמיאל?

שתפו

הגרלת מחיר מטרה נפתחה היום (ד׳) ברחבי הארץ, אבל לא בכרמיאל. הזכאים שרוצים לגור בעיר יחכו, כנראה עד לפעם הבאה. העירייה: לא נסכים להגרלה בלי תעדוף לתושבי כרמיאל

מאת גיל דובריש

ברגע האחרון, ״נמחקה״ כרמיאל באופן מפתיע מרשימת היישובים שבהם נפתחת השבוע הגרלת דירות במחיר מטרה. ההרשמה להגרלה מתחילה היום (ד׳) ותינעל ב-8.1.2023 וזכאים להשתתף בה חסרי דירה בעלי אישור זכאות בתוקף העונים לקריטריונים של משרד השיכון והבינוי.

בתחילת חודש דצמבר פירסם משרד השיכון כי לקראת סוף השנה יתקיים הסבב הרביעי בהגרלת דירות במחיר מטרה ברחבי הארץ, בין השאר גם בכרמיאל.

בהודעה לעיתונות שפירסם משרד השיכון לפני כשלושה שבועות נכתב: ״תוכנית דירה בהנחה ממשיכה – למעלה מ-7,000 יחידות דיור הוצעו להגרלה השנה, בהנחות משמעותיות, לזוגות צעירים ומחוסרי דיור, במסגרת תוכניות שונות לדיור בר השגה… ביום רביעי ה-28.12.2022 תיפתח ההרשמה להגרלה הרביעית״. בין שמות הערים שהוזכרו במפורש היתה גם כרמיאל. עוד נמסר כי הרשימה אינה סופית ויכולה להשתנות.

מבדיקה שערכנו, יש רק פרויקט אחד בכרמיאל שמתוכנן לצאת להגרלה, הוא כולל 120 יחידות דיור ברמת רבין, והחברה שזכתה במכרז להקמתו היא ספייס בניה וייזמות בע"מ.

כאמור, מסתבר שהפרויקט בכרמיאל לא נכלל בהגרלה הנוכחית. הסיבה: דרישות והצבת תנאים מצד עיריית כרמיאל שהביאו לדחיית ההליכים, משום שלטענתה מספר הדירות שהוקצו בפרויקט לתושבי העיר היה נמוך במיוחד.

מעיריית כרמיאל מסרו לנו: ״המתחם כבר שווק בעבר אך עיריית כרמיאל הודיעה שהיא שלא מוכנה לקבל את תנאי המכרז ודרשה לפצלו לשני מתחמים: האחד, לדיור במחיר מטרה והשני, לדירה להשכיר. שני המכרזים בוטלו לנוכח דרישתה החד משמעית של העירייה.

נושא מהותי וחשוב נוסף שהיה על הפרק, הינו האחוז הנמוך שניתן לעדיפות לבני מקום בהגרלות. ורק לאחר שנענו לדרישתנו, פורסמו שני מכרזים נפרדים עם התחייבות לדירות בהגרלה ל-80% מבני המקום.

להבדיל מרשויות אחרות, הרי שהמכרז בכרמיאל הסתיים לפני כחודש ונבחר קבלן זוכה בהיקף של כ-120 דירות והזוכה במכרז למתחם השני של דירה להשכיר הסתיים רק לפני יומיים ולכן, עדיין לא הסדירו את כל ההליכים מול הזוכה – חברת ספייס ומול העירייה.

עיריית כרמיאל רואה את צרכי תושבי העיר לפני כל פרסום ו/או גרסה ושומרת ותמשיך לשמור על האינטרסים של התושבים. כפי שלא הסכמנו לצאת למכרזים מעל ראשינו לא נסכים להגריל דירות ללא תיעדוף לבני מקום. המתחמים ייצאו להגרלות בסבב הבא בתחילת 2023״.

כתבה מעניינת:

שירות התעסוקה כרמיאל צילום ארכיון

סימן טוב: לראשונה מאז תחילת המלחמה ירידה במספר דורשי העבודה

שתפומערכת פורטל זהר.נט סימנים חיוביים ראשונים של התעוררות מחודשת בכרמיאל. לראשונה מאז תחילת מלחמת כ"ב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *