חניון רחוב הפרחים צילום פרטי
חניון ברחוב הפרחים. צילום פרטי

ברחוב הפרחים חוששים מתוכנית ההתחדשות העירונית: לא סופרים אותנו

שתפו

תושבים בדרומית מביעים התנגדות לתוכנית: נצטרך לחיות באתר בניה, לא שמענו על פתרונות חנייה

מערכת פורטל זהר.נט

תושבים המתגוררים ברחוב הפרחים חוששים מתוכנית ההתחדשות העירונית במקום שתהפוך לטענתם את האזור כולו לאתר בניה מלא ברעש ולכלוך.

לפי התכנון יוקמו במתחם הפרחים בשכונה הדרומית מספר מבני מגורים רבי קומות על שטחי החנייה, מתוך כוונה לרענן ולהעיר את האזור המיושן. אבל, מסתבר שלא כל הדיירים במתחם אוהבים את הרעיון.

לדברי תושבים, ישנם חששות כבדים והתנגדות לתוכנית החדשה אך אין מי שמקשיב לטענותיהם. ״מתגוררים כאן הרבה אנשים מבוגרים וקשישים ומשפחות מעוטות יכולת בדיור ציבורי, הם לא יודעים להיאבק ולצעוק״ אומר אחד התושבים בשכונה, שמבקש להישאר בעילום שם. ״זו שכונה שקטה ושלווה, בגלל ההתחדשות העירונית נצטרך לחיות במשך שנתיים שלוש לפחות באתר בניה, בתוך אבק ורעש, מה שיפגע קשות באיכות החיים שלנו. ואחרי זה כל המבנים החדשים שיאוכלסו, ישנו את הצביון של השכונה, תהיה הרבה יותר תנועה, יותר רעש. כמו כן, מתכוונים להקים מבני מגורים על חשבון מקומות החנייה שלנו אבל לא שמענו שמספקים פתרונות חנייה אחרים. יהיו כאן הרבה יותר רכבים, אבל פחות מקומות חנייה. איפה נחנה את המכוניות שלנו? עד היום למרות שפנינו לעיריית כרמיאל, לא קיבלנו תשובות לשאלות שלנו. אנחנו מרגישים שלא סופרים אותנו ודואגים רק להקמת הפרויקט – לא משנה מה המחיר שנשלם אנחנו, האזרחים הפשוטים״.

בתגובה נמסר מעירייית כרמיאל: ״פרוייקט התחדשות עירונית הינו מיזם שמקודם בכרמיאל מתוך רצון לשדרג ולשפר את איכות חייהם, בטיחותם וביטחונם של הדיירים, תוך חיזוק המבנים לרעידות אדמה וניצול הקרקע באופן מיטבי. הפרוייקטים מקודמים בשיתוף פעולה ויחד עם התושבים. לצערנו, בעלי אינטרסים כלכליים מוסרים מידע חסר אחריות ולא נכון לתושבים. אנו ממליצים לכל התושבים לפנות לקבלת מידע מהימן אך ורק למינהל לשירותים חברתייים ולמינהל ההנדסה בעירייה״.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

גן משחקים שכונת בית הכרם לפני ואחרי צילומים פרטי ודוברות עיריית כרמיאל

מפגע בגן משחקים: תושבים התלוננו, אנחנו פנינו, העירייה תיקנה

שתפומערכת פורטל זהר.נט לטענת תושבים בשכונת הגליל הם התריעו במשך מספר חודשים על מפגע מסוכן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.