עיריית כרמיאל
עיריית כרמיאל. צילום ארכיון

בשורה‭ ‬משמחת‭ ‬לעובדי‭ ‬עיריית‭ ‬כרמיאל:‭ ‬השכר‭ ‬שלכם‭ ‬יעלה‭ ‬במאות‭ ‬שקלים

שתפו

במסגרת הסכם בין ההסתדרות למרכז שלטון המקומי, יעלה שכרם של עובדי עיריית כרמיאל בחמש פעימות מעכשיו ועד 2020. מי ייהנה מהתוספת?

מאת גיל דובריש

בשורה משמחת לעובדי עיריית כרמיאל: הסכם חדש שנחתם בין ההסתדרות הכללית לבין מרכז השלטון המקומי, יביא לשיפור שכרם של עובדי הרשויות המקומיות בארץ, ובכלל זה גם בכרמיאל.

על-פי הפרסומים, עדכוני השכר של עובדי הרשויות יבוצעו ב-5 פעימות החל ממשכורת ינואר 2018 ששולמה בשבוע שעבר ועד שנת 2020. כיצד ישפיעו התוספות הצפויות על עובדי העירייה?

עובדים בדירוג המנהלי ועובדים אקדמאים (למעט פסיכולוגים) יקבלו תוספת שכר שקלית בגובה של 37.5 שקלים לחודש בכל פעימה. בחודש מרץ 2020, מועד הפעימה האחרונה, כבר תסתכם תוספת השכר השקלית של עובדי מגזר זה בכ-190 שקל לחודש. במקביל, אותם עובדים יקבלו החל מהחודש ובכל אחת מהפעימות שנקבעו עד 2020 תוספת שכר אחוזית, בגובה של 0.92% שתסתכם עד מועד הפעימה החמישית ב-3.3%.

עובדים בדירוג החינוך המשלים יקבלו החל ממשכורת ינואר, תוספת שקלית בגובה של כ-110 שקלים, ועד מרץ 2020 שכרם יגדל בכ-310 שקלים. בנוסף הם יקבלו בכל פעימה תוספת שכר אחוזית של 1.3%. סייעות וגננות בחינוך המיוחד, הבינוני והקשה, יקבלו תוספת שכר משמעותית יותר, בגובה של 12.5% וזאת בנוסף לתוספות השכר השקליות והאחוזיות שיקבלו במסגרת יישום ההסכם החדש. סייעות שמקבלות כבר כעת תוספת "אופק חדש" – יקבלו תוספת שכר בגובה של 10%. עבור חלק מהסייעות משמעות התוספות היא הגדלת שכרן במאות שקלים בחודש. פקחי השיטור העירוני, פקחים עירוניים ועובדי רישוי עסקים יקבלו לפי ההסכם, תוספות מיוחדות בגובה של כ-10% מהשכר.

במסגרת ההסכם החדש, תוסדר הקמת עמותת "מעו"ף לעמית" שתספק לעובדי הרשויות המקומיות שירותים רפואיים ופעילותה תתוקצב בידי המעסיקים בסכום של 105 שקל לכל עובד. חברי העמותה יהיו זכאים לבדיקות סקר לגילוי סרטן, לתורים מהירים לבדיקות MRI, CT, לאימוני כושר אישיים בעלות מסובסדת, לשירותי יעוץ עם תזונאים, לטיפולים לילדים ועוד.

על השאלה, כיצד תשפיע העלאת השכר על תקציב עיריית כרמיאל, נמסר לנו מהעירייה: ״אנו לומדים את משמעויות ההסכם החדש ונפעל על פי הנחיות ממשרד הפנים בעניין״.

 

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.