תחנת הרכבת בכרמיאל. צילום ארכיון
תחנת הרכבת בכרמיאל. צילום ארכיון

בשורה טובה: חודשה תנועת הרכבות מכרמיאל למרכז הארץ בימי שישי

שתפו

אחרי הפסקה ארוכה, חוזרת תנועת הרכבות הרכבות מכרמיאל למרכז הארץ ולנתב״ג בימי שישי ובלילות. הפרטים – בכתבה

מאת גיל דובריש

בשורה משמחת לתושבי כרמיאל והאזור: אחרי הפסקה של כמעט 3 שנים, חודשה תנועת הרכבות מכרמיאל למרכז הארץ ולנמל התעופה בן גוריון, בלילות ובסופי השבוע. יש לציין כי עדיין לא מדובר בחזרה מלאה ללוח הזמנים הקודם, אך בכל מקרה מדובר בשיפור משמעותי עבור ציבור הנוסעים.

בתקופת הקורונה, מעבר לשיבושים שנגרמו כתוצאה מהמשבר, הופסקה תנועת הרכבות בין צפון הארץ למרכז עקב פרויקט חשמול מסילת החוף. העבודות גרמו לשיבושים רבים והביאו למעשה להפסקת הנסיעות בימי שישי ומוצאי שבת וכן בשעות הלילה ולפנות בוקר.

כעת, לאחר שמשרד התחבורה ורכבת ישראל השלימו את הקמת מערך החישמול על גבי המסילות עד בנימינה, המהווה כ-60% מפרויקט החשמול הארצי וממשיכים להתקדם מבנימינה צפונה, הורחבו שעות הפעילות של הרכבת בין תחנת כרמיאל למרכז הארץ ולנתב״ג.

השינויים העיקריים:

– חודשה תנועת הרכבות בימי שישי מכרמיאל למרכז הארץ, בתדירות של פעם בשעה. רכבת ראשונה בשעה 5:02 בבוקר, רכבת אחרונה ב-12:02. שימו לב: זו רכבת לא ישירה, אם תרצו לנסוע לנתב״ג תיאלצו לבצע 2 החלפות בדרך – בחיפה ובתל אביב.
– הורחבו שעות הפעילות בין כרמיאל למרכז הארץ בלילות, בתדירות של פעם בשעה. הרכבת האחרונה בכול יום חול יוצאת מכרמיאל לנתב״ג ב-22:32. בשעות הערב והלילה אין רכבת ישירה בקו זה – הנסיעה כרוכה בהחלפה אחת, בחיפה.

על השאלה מתי יחודש לוח הזמנים המלא בין כרמיאל ומרכז הארץ, כולל במוצאי שבת, נמסר לנו מרכבת ישראל: ״פרויקט החשמול בין בנימינה לחיפה נמשך, לכשיסתיים החשמול של המקטע הזה יחודש השירות במוצ״ש״.

מידע מפורט ומעודכן ניתן למצוא באתר וביישומון רכבת ישראל, ביישומוני התחבורה הציבורית ומוקד השירות הטלפוני 5770*.

כתבה מעניינת:

רכבים טעינה חשמלית

גיל הרכבים הממוצע בכרמיאל – כ-7 וחצי שנים

שתפוכרמיאל מדורגת במקום טוב באמצע, הרחק מקלאנסווה ובית עילית אבל גם לא קרובה אל רמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *