בשנה הבאה – רוקי

שתפו

קריירה, משפחה, לימודים, לא משנה לאיזו מטרה נשאף בשנה החדשה שתבוא עלינו לטובה. אבל מטרה מסוימת נצטרך להציב לפנינו, כי בחיים צריך שתהיה משמעות. כי משמעות מייצרת משהו שיש בו סיפוק ושמביא עמו מצב רוח נהדר.

עם סיומה של השנה הנוכחית אני מסופק אם כמה מאיתנו מרגישים באמת שהם מיצו את עצמם בשנה החולפת. אז לכל אלה מאתנו שאינם מרגישים שלמים עם עצמם אז הנה להם קו זינוק חדש בדמות שנת תשע”ה. כי אל כל פסגה של תלולית, גבעה או הר יש את התחושה העילאית המיוחדת של זה שמגיע למעלה ומניף את ידיו בתנועת ניצחון. כמו בסרט רוקי בו כובש סילבסטר סטאלון את מדרגות מוזיאון פילדלפיה עם הקפוצ’ון המפורסם ומניף את ידיו למעלה בשאגת מנצח. וכמו כל ספורטאי המתייצב בכל פעם מחדש למשימת ההגשמה עם תקווה חדשה שהנה הפעם זה יקרה. כי כל מטרה בחיים מייצרת משמעות וכל משמעות מייצרת סיפוק שבונה תחושת הצלחה שבונה עוד נדבך חיובי בדימוי העצמי שלנו. כל דרך ובעיקר אם קשה היא יש בה כדי לייצר תחושה אינדיבידואלית של הישג.

דמיינו את עצמכם עומדים על “ראש ההר” אחרי מסע מפרך ומביטים מטה כלא מאמינים באומרכם: ‘מה את זה אני עשיתי?’ והתשובה תהייה כן. וההר? יכול להיות כל דבר: מבחן תיאוריה, הקבצה באנגלית, ראיון עבודה, הצלחה בתפקיד החדש וכן – גם ירידה במשקל וכניסה לכושר גופני. כי זו העת והכול תלוי בכם. כי רובנו נוטים להאשים גורמים חיצוניים: חם, אין זמן, הלחץ. וכפי שאמר גארת’ סטיין בספרו: ‘אומנות נהיגת המכונית בגשם’ שבכל סיטואציה רק לכם יש את השליטה בה ולא לאף אחד אחר.

אז בפרוס עלינו השנה החדשה טלו את המושכות לידיכם ונהגו בחייכם אל החלום. כי על קו הזינוק המיוחד הזה יש משהו שאין בשום קו זינוק אחר בלוח השנה. יש בו חגיגיות, אופטימיות והזדמנות ענקית להצליח. אפשר גם לשיר, כי: ‘בשנה הבאה נשב על המרפסת’ מצליחים יותר מלומדים יותר או רזים יותר, לא משנה העיקר מלאי סיפוק.

שנה טובה, שפירא רון

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.