משה קונינסקי ראש העיר מבקר בבית ספר. צילום: דוברות העירייה 2020-05
משה קונינסקי ראש העיר מבקר בבית ספר. צילום: דוברות העירייה

בתי הספר בכרמיאל נפתחו: כ-70% מתלמידי א׳-ג׳ הגיעו ללימודים

שתפו

בתי הספר היסודיים והתיכוניים נפתחו חלקית. מעל שני שליש מילדי כיתות א׳-ג׳ וכמחצית מתלמידי יא'- יב' הגיעו הבוקר ללימודים

מאת גיל דובריש

אחרי עיכוב קצר של יומיים נפתחה הבוקר (שלישי) מחדש מערכת החינוך בכרמיאל ומאות תלמידים ומורים הגיעו  ללימודים. בבתי הספר נרשמה נוכחות נאה, לפי הנתונים כ-70% מילדי כיתות א׳-ג׳ וכ-50% מתלמידי י״א- י״ב הגיעו ללימודים.

ראש העיר משה קונינסקי ערך במהלך היום סיור בבתי ספר בעיר על מנת לראות מקרוב את היום הראשון ללימודים אחרי למעלה מחודש וחצי שבהם התלמידים היו בבית בשל הקורונה. "אני חייב לציין ולשבח את צוותי בתי הספר ומינהל החינוך שלנו ולאחר שסיירתי ב-5 בתי ספר יסודיים, אני חייב לציין כי ההיערכות הייתה נפלאה ואחראית״ אמר קונינסקי. ״הוראות ברורות, שילוט בכל מקום, חצרות נפרדות, תאי שירותים נפרדים לכל קפסולת לימוד, כולם הביאו הצהרות בריאות, למידה בקבוצות קטנות, כל התלמידים עם מסיכות בהפסקות וכו׳. ניהול והכנה יסודית של מנהלי ומנהלות בתי הספר שלנו!"

קונינסקי אמר כי "אני תקווה שמחר יצטרפו ללימודים גם שאר ילדי כיתות א'-ג' ובהמשך גם תתפרסמנה ההחלטות והנחיות לגבי החזרה ללימודים של כיתות ד' -ו', גני הילדים והפעוטונים, התיכונים, הצהרונים שלנו ובהמשך גם הפעילות הבלתי פורמלית".

ראש העיר הודה גם ליו"ר הנהגת ההורים משה צדקיהו על השותפות ואמר לסיכום,"חוזרים לשגרה באחריות ובהדרגה!"

התרגשות רבה שררה בבית הספר הדקל, ביה״ס הוותיק בעיר, עם פתיחתו מחדש וקבלת תלמידי כיתות א׳-ג׳. שער בית הספר קושט בשלטי ״ברוכים הבאים״ ובבלונים צבעוניים. כל ילדי השכבות חולקו לקפסולה צבעונית. קבלת ההילדים נערכה בצורה מדורגת ומופתית תוך הקפדה על לוח זמנים, כך שכל שכבה הגיעה בשעה אחרת ועברה ב 4 תחנות: תחנה 1 – הגעת הילדים לתחנות הקפסולות של הצבע שלהם. מתן הצהרת בריאות חתומה וקבלת צמיד בצבע הקפסולה. תחנה 2 – בשער בית הספר מנהלת בית הספר עמית יניב קיבלה את פניי הילדים עם אלכוג'ל וכל ילד עם צמיד הורשה להיכנס לתחנה 3 – מקום התכנסות מוגדר בו קיבלה את פניי הילדים מחנכת הקפסולה. תחנה 4 – הילדים צעדו במרחק זה מזה ונכנסו לכיתת הקפסולה הקבועה.

מנהלת עמית יניב מקבלת את אחד התלמידים. צילום דוברות העירייה
מנהלת עמית יניב מקבלת את אחד התלמידים. צילום דוברות העירייה

כתבה מעניינת:

כפר הילדים פרס החינוך

פרס הצטיינות לכפר הילדים: 86% מסיימים עם בגרות

שתפוהפרס של מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי ניתן לכפר הילדים בכרמיאל על קידום לימודי ומעורבות חברתית. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.