גבי ארמה צילומים פרטי
גבי ארמה. צילומים: פרטי

גבי חולה בסרטן אלים במוח: זקוק בדחיפות לעזרה

שתפו

מאות אלפי שקלים מפרידים בין גבי ארמה (59) תושב כרמיאל במשך כשלושה עשורים לבין טיפול ניסיוני שיכול להציל את חייו

מאת גיל דובריש

גבי ארמה (59) תושב כרמיאל במשך כ-30 שנים, מתמודד בשנה וחצי האחרונה עם סרטן מוח אלים מסוג גליובלסטומה. אחרי שכל הטיפולים שניסה כשלו, ישנו עוד טיפול אחד שיכול להציל את חייו – בעלות של שלושת רבעי מיליון שקלים.

חייו של גבי, נשוי, אב לארבעה וסבא לנכדה, היו רגילים ושגרתיים. בצעירותו שירת כלוחם בגולני, השתתף באופן פעיל במלחמת שלום הגליל. הוא הקים בית בכרמיאל ביחד עם אשתו לימור ועבד בין היתר במפעל צבאן וכאיש אחזקה של חברת אלקטרה בתרדיון (משגב). לפני כשנה העתיקה המשפחה את מגוריה לעיר חריש.

בקיץ 2021 הופרה בבת אחת השלווה בבית ארמה, כשגבי אובחן עם סרטן אלים במוח. המשפחה התלכדה מאחורי גבי והוא יצא לקרב נגד המחלה הארורה. בשלב הראשון עבר ניתוח מורכב מאוד להסרת הגידול, בהמשך טופל בכימותרפיה, הקרנות וטיפול ביולוגי. לסוג הזה של הסרטן אין תרופה ידועה. למרבה הצער, מספרים לימור וגבי, התקווה שהטיפולים יעזרו לעכב את התפשטות הגידול עד למציאת טיפול חדשני, התבדתה די מהר.

״לפני כמה חודשים נודע לנו שהטיפולים הרפואיים לא עזרו, הגידול ממשיך להתפתח בקצב מסחרר באזור נוסף באונה הימנית של המוח״ הם אומרים.
״אין לנו הרבה זמן ואין לנו את האפשרות לשבת בחיבוק ידיים״ מוסיפה לימור, רעייתו.

גבי מציין כי אינו מתכוון לוותר על המאבק: ״ללא טיפול שעון הזמן שלי הולך ומתקצר… יש לי עוד הרבה מאוד להספיק בחיים, אני לא מתייאש. המשפחה הנפלאה שלי תומכת ומלווה אותי בכל רגע. כל יום שאני עדיין כאן הוא נס עבורי״.

הפתרון היחיד שיכול להציל את חייו של גבי, הוא טיפול נסיוני שמתבסס על חיסונים המיוצרים מרקמת המוח של המטופל. בעקבות המלצת הרופאים, יתבצע הטיפול בבית החולים איכילוב, כאן בארץ, ויכלול סדרת חיסונים באישור משרד הבריאות האמריקאי בעלות של כ-750,000 שקלים. השבוע יעבור גבי ניתוח לביצוע ביופסיה שתישלח למעבדה באירופה ובתוך מספר שבועות צפויים החיסונים לנחות בארץ.

לארמה אין ביטוחי בריאות כלשהם והמשפחה נאבקת כדי לגייס את מלוא הסכום על מנת לאפשר את מתן החיסונים. כעת פונים לימור, גבי וילדיהם לציבור ומבקשים סיוע במימון הטיפול. ממש בימים אלה נפתח גיוס המונים במטרה לגייס תרומות ולאסוף את הכסף הדרוש להצלת חייו של גבי.
״בחיים לא חשבתי שאעשה זאת״ הוא אומר, ״תמיד הייתי בצד הנותן וכעת אני בצד המבקש. החלטתי לשים את האגו שלי בצד ולהילחם על החיים. אני זקוק לעזרה, כל סיוע יבורך.

לתרומות כספיות ושיתוף גיוס ההמונים היכנסו לכאן <<<

כתבה מעניינת:

רביד לוי ושרית הרוש עם בני ובנות שירות לאומי בזבולון

שירות עם משמעות

שתפומרפאות הקהילה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מציגות שילוב בני ובנות שירות לאומי כחלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *