תעלומת המטוס המלזי על מאות נוסעיו בשבועיים האחרונים החזיר אותי לזכרונות אילו ולמסתורין שאפף אותי אז וחיבר אותי אל סיפורי משולש ברמודה המסתורי ואל כמה סרטי אימה שראיתי במשך חיי.

גרסת אבודים – מלזיה 2014

שתפו

אני זוכרת שלפני שנים רבות סיפר לי חבר ילדות על נסיעתו ההרפתקנית במזרח הרחוק ובפסיפיק גם למלזיה בזכות הדרכון הדני שלו. אני בתור הרפתקנית ואחת שניסתה להגיע לכל חור אפשרי על גבי הגלובוס מיד נדלקתי וחשבתי איך אני מוציאה דרכון זר, אוקראיני, גרמני או שמא פולני בכדי להגיע גם אני למלזיה לאור סיפוריו המעניינים של החבר. הכי קרוב שהגעתי היה לאוסטרליה ולאיי הפיליפינים אבל כפי שאתם מתארים לכם לא עלה בידי להגיע אל היעד הנכסף הזה וחלום הדרכון הזר טרם מומש גם כן ,אבל זכורים לי סיפורים מרתקים על מדינת האיים המלזית המוסלמית המסתורית והמגוונת.

תעלומת המטוס המלזי על מאות נוסעיו בשבועיים האחרונים החזיר אותי לזכרונות אילו ולמסתורין שאפף אותי אז וחיבר אותי אל סיפורי משולש ברמודה המסתורי ואל כמה סרטי אימה שראיתי במשך חיי.

באחת מהכתבות שקראתי בשקיקה בשבועיים האחרונים נכתב – “בעולם מקווים לנס בעקבות ההודעה כי ייתכן שהמטוס המלזי שידר אותות מהקרקע. בדיקה מעלה שבמרחק סביר ממנו היו מאות מסלולי נחיתה טובים, אבל אף מדינה לא הודיעה שנחת בתחומה. ההערכה היא עדיין שנעלם בלב האוקיינוס ההודי הענקי, שם יש רק כמה איים קטנטנים – רחוקים מכל מכ”ם”.

אינני רוצה לחשוב מה עובר בנפשם הפצועה של קרובי משפחות הנעדרים/ הרוגים/ חטופים/ נעלמים מבין נוסעי המטוס. מה יכול בכלל לנחם אותם. מצבי חוסר הוודאות הם המצבים הכי קשים לדעתי שיכול אדם לחוות וזהו אחד ממצבים אילו בפורמט הקיצון שלו כמובן. המתח, המסתורין והחרדה העצומה שנגזרת ממצב זה יכולה פשוט לחנוק ולשתק אותך כאדם. נראה כי כיווני החקירה רבים הם וכי רב הנסתר על הגלוי.

באחת הכתבות פרסמו את מסלול הטיסה המתוכנן למול אפשרויות מסלולי טיסה אחרים אליהם סטה המטוס כולל המוני איים ומסלולי נחיתה אפשריים באוקיינוס ההודי ובאוקיינוס השקט. זה יותר גרוע מלחפש מחט בערמת שחת, זה נראה כמו משימה חסרת סיכוי ממש!

תיאוריות שונות שמסתובבות באוויר כמו אפשרויות נגיעתו של ארגון אל קאעידה אינן תורמות לאווירה הכללית ולהפגת המתח הכולל באיזורים נוספים בעולם ולא רק בפסיפיק.

אני באמת אוהבת לטוס, אוהבת את השקט שבאוויר, את תחושת ההתנתקות, הבריחה, הזרות , הסקרנות בלראות מקומות חדשים אבל בכל פעם שעליתי על מטוס ולא משנה כמה פעמים טסתי, תמיד אפפה אותי חרדה מסוימת מפני חטיפה או אירוע מסתורי אחר הקשור באוויר. סיפור המטוס המלזי זהו תסריט אימה מהקשים שניתן לתאר בכלל.

באחת הכתבות נכתב “אתמול נודע עוד כי חלק ממערכות התקשורת במטוס כובו עוד לפני הקשר האחרון שהיה בין המטוס לקרקע, כך שכשבקשר נשמעו המילים האחרונות – בסדר, לילה טוב, המטוס כבר נחטף”.

בפעם הבאה שאשמע את צמד המילים הללו לא בטוחה שארגיש נוח כל כך…..

כולי תקווה שנשמע עד לפרסום טור זה בשורות טובות למרות שהמילה סקפטית, מתארת קמצוץ ממה שאני מרגישה באמת כלפי פרשייה מסתורית זו.

 

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *