דאע״ש מתחת לאף שלנו

שתפו

המשטרה עצרה בני משפחה מסכנין, מרחק של כמה קילומטרים מכרמיאל באשמה כי ההורים הצטרפו לארגון הטרור דעא״שהבעל נלחם ונפצע בעיראק, האישה עבדה בבית חולים שם והילדים התחנכו בבי״ס מקומי

מערכת זהר הצפון

הותר לפרסום כי בני זוג מהיישבו סכנין, נעצרו ע״י כוחות הביטחון לאחר שהצטרפו לדעא"ש בעיראק. הבעל נלחם ונפצע במוסול, האישה עבדה בבית חולים בעיר והילדים התחנכו בבית ספר מקומי.

לפני פחות מחודש, נעצרו בני הזוג ויסאם (41) וסברין (30) זבידאת מהיישוב סכנין, באשמה כי התגייסו לשורות ארגון הטרור ואחרי למעלה משנה בשירותיו, החליטו לחזור ארצההשניים שבו ב-22.9 לארץ יחד עם שלושת ילדיהם, בני 3,6,8, אך נעצרו בנמל התעופה בן גוריון ובחקירה משותפת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי הודו במיוחס להם. השבוע הוגש בבימ"ש מחוזי חיפה כתב אישום נגדם.

בחודש יולי בשנת 2015, בזמן שבני הזוג וילדיהם טסו לרומניה על מנת להשתתף בטקס סיום לימודי הרפואה של אחיה של החשודה. מן החקירה עלה כי השניים תיכננו מבעוד מועד, שמסעם שהחל ברומניה, ימשיך לכיוון טורקיה (איסטנבול) כשהיעד הסופי הינו סוריה שם יצטרפו לארגון המדינה האיסלמית (דעא"ש). עוד התברר כי האישה, סברין, יצרה קשר עם פעיל ארגון דעא"ש ששימש איש הקשר והסביר לה אודות המסלול והמעבר לסוריה עד להצטרפות לארגון, המפגש עם הפעיל התקיים בתורכיה ומשם דאג הנ"ל להעביר את המשפחה לסוריה.

סברין שיכנעה את בעלה ויסאם להצטרף לארגון ולהילחם בסוריה ובעיראק. עם הגיעם לסוריה השניים נשבעו אמונים לאירגון והבעל ויסאם אף השתתף בקורסים והכשרות, ביניהם קורס בנושא הלכות השריעה ואימונים צבאיים.

בני המשפחה עברו מסוריה לעיראק והתיישבו בעיר מוסול, שם ויסאם קיבל מהארגון רובה קלצ'ניקוב, מחסניות ואפוד קרב והצטרף ללחימה, סברין עבדה בבית חולים מקומי ושלושת ילדיהם למדו במוסדות חינוך מקומיים.

במהלך הלחימה בעיר נפצע ויסאם ברגלו ובעקבות כך אושפז בבי"ח בעיר. בעקבות הפגזות כבדות של מטוסי הברית נגד ארגון דעא"ש על העיר מוסול ולחצים של משפחתם מהארץ שישובו לישראל, החלו החשודים וילדיהם במסע שארך כ-8 חודשים לעבר גבול טורקיהסוריה. השניים ניסו בעשר הזדמנויות שונות להסתנן דרך הגבול ללא הצלחה, לבסוף כשהצליחו להסתנן לטורקיה נעצרו על ידי המשטרה המקומית והועברו לישראל.

כאמור עם נחיתתם בנתב"ג נעצרו על ידי שוטרי משטרת ישראל,ילדיהם הועברו לטיפול בני משפחתם והוטל צו איסור פרסום על החקירה.

במהלך חקירתם הודו השניים במיוחס להם והבוקר על ידי פרקליטות מחוז חיפה הוגש כתב אישום בגין העבירות: מגע עם סוכן חוץ, יציאה שלא כדין, חברות בהתאחדות בלתי מותרת, ביצוע עבודה ומתן שירות בשביל התאחדות בלתי מותרת ואימונים צבאיים אסורים.

מהמשטרה נמסר כי ״חבירה והצטרפות של אזרחים ישראליים לארגונים שהוכרזו כהתאחדות בלתי מותרת, וקל וחומר לאירגוני מחבלים, מהווה איום ממשי לבטחון המדינה. קשרים מסוג זה עלולים להוביל לסיוע לארגוני טרור בהיבטים שונים ובהם אף לביצוע פיגועים בישראל כנגד אזרחים ישראלים. שירותי הביטחון בישראל, ובכללם משטרת ישראל, ימשיכו לפעול בכל מקום למיגור התארגנויות אלו ולשמירה על ביטחון אזרחי ישראל״.

כתבה מעניינת:

דליקה רכב שדרות נשיאי ישראל

״פתאום הרחתי עשן״: רכב עלה באש ליד קניון לב כרמיאל

שתפומאת גיל דובריש הבוקר (יום ד׳) בסביבות השעה 9 הוזנקו צוותי כיבוי, שיטור ורפואה בעקבות …


תגובה אחת

  1. הרבי מלובביץ' מנהיג היהודים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.