בארי עזרא אוהד קורלנד 2019-03

דוד נגד גוליית: בארי עזרא מכרמיאל עשה את הבלתי ייאמן

שתפו

אחד הכשרונות הגדולים בעולם באיגרוף תאילנדי והוא משלנו. בארי עזרא בן ה-15 מכרמיאל עשה את הבלתי ייאמן וקטף את מדליית הזהב אחרי שגבר על יריבים מבוגרים ממנו

מאת גיל דובריש

נבחרת ישראל באיגרוף תאילנדי בהדרכתו של המאמן הכרמיאלי אוהד קורלנד חזרה עטורת תהילה מאליפות העולם בתאילנד.
הסיפור הגדול של התחרות הוא בארי עזרא מכרמיאל בן 15 וחצי, שזכה באליפות העולם בפעם השלישית ברציפות, אך הפעם המשימה הייתה קשה במיוחד. בגלל גילו, הוא עלה לקטגוריית הגיל 15-19 (משקל 54 ק״ג) לראשונה בקריירה שלו והתמודד מול יריבים בני 17 ו-18.

גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל זהר הצפון:

עזרא עבר בקרב הראשון יריב יריב סיני בן 17 אותו ניצח בנקודות, לאחר מכן עלה להתמודד מול יריב צרפתי בן 18. צרפת נחשבת למעצמה בענף הזה והיריב היה חזק במיוחד, אבל בארי היה נחוש במיוחד והצליח לנצח אותו בנקודות – ולעלות לגמר. בקרב על הזהב עלה מול בארי מתמודד מקומי, בן 18.5, ודווקא במעמד הזה התעלה בארי על עצמו והביס את יריבו בנוק אאוט טכני.

ממועדון פגאסוס כרמיאל יצאו חמישה לוחמים לתחרות. בנוסף לבארי, זכו כולם במדליות והביאו כבוד רב לעיר. דר בן זקן בת ה-15 זכתה בזהב במשקל 54 ק״ג לבנות בגיל 15-19. מיכאל יוחננוב בן ה-13 זכה בזהב במשקל 43 ק״ג לגילאי 12-15. אופק מזרחי בן ה-15 זכה במדליית הכסף במשקל 51 ק״ג לגילאי 15-19 ויונתן דגני בן ה-14 זכה בכסף במשקל 51 ק״ג לגילאי 12-15.

בשיחה עם זהר הצפון מספר בארי, יום אחרי שחזר מתאילנד: ״החוויה באליפות העולם הייתה ממש כייפית. הכי קשה היה מול היריב הצרפתי, שייצג מעצמה, הוא היה חזק, מתמודד ברמה הגבוהה ביותר, הרגשתי כל בעיטה שלו כאילו נשברה עצם בגופי״…

– איך מתכוננים לתחרות כזו, כשאתה עולה מול יריבים מנוסים וגדולים ממך?

״כשאני עולה לקרב, לא משנה לי נגד מי אני, העיקר להתחרות וליהנות. אני אוהב את זה. ידעתי שעל הנייר יש לי הכי פחות סיכויים בתחרות, כי כולם גדולים ממני, חששתי מהעוצמות שלהם, פחות מהטכניקה״.

בארי מניף את ידיו לאחר ניצחון בתחרות. צילום: דף הפייסבוק
צילום: דף הפייסבוק

– הצלחת להפתיע את עצמך בתחרות?

״הופתעתי בכלל שניצחתי קרב אחד… אני חושב שכולם הופתעו מההצלחה אבל בסופו של דבר, כולם מכירים כולם בענף הזה, כך שהיריבים ידעו מי אני, ציפו שאתן פייט ויהיו קרבות טובים״.

– מה הלאה, אחרי שכבשת את הפסגה הזו?

״בעוד כחצי שנה תתקיים אליפות אירופה ובעוד שנה שוב אליפות עולם שבה אהיה כדי להגן על התואר. בינתיים, אני נמצא בהליכים לקבל מעמד ספורטאי מצטיין מהמדינה״.

בארי ומשפחתו ביקשו להודות בהתרגשות לכל מי שסייע ועזר להגשים את החלום: ״אנחנו מודים לראש העיר משה קונינסקי, למחזיקת תיק הספורט אליסה דריקר-מן, לסנדו בדנג׳יו מנהל אגף הספורט העירוני, תודה לעיריית כרמיאל שסייעה לנו בביגוד ונשאנו בתחרות את סמל העירייה בגאווה. תודה לאסף בז׳רנו הספונסר מחברת היפופוטם בע״מ, והתודה הגדולה ביותר למאמן אוהד קורלנד. החיבור בינו לבין בארי הוא עילאי״. אביו של בארי, ניסים, ציין כי לאחרונה נעשתה פניה מטעם האיגוד הישראלי המוכר באיגרוף תאילנדי לצרף את בארי, אבל הדגיש: ״הבקשה הייתה לצרף את בארי ללא מאמנו, אנחנו נשארים עם אוהד קורלנד באש במים, לא נעשה צעד אחד בלעדיו״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.