מפת זיהום האוויר בצפון. מתוך אתר המשרד להגנת הסביבה
מפת זיהום האוויר בצפון. מתוך אתר המשרד להגנת הסביבה

דווקא ביום הבחירות: זיהום אוויר גבוה בכרמיאל

שתפו

תנאי אובך קשים ברחבי הארץ ובכרמיאל בפרט עקב סופות חול בסיני גרמו לזיהום אוויר גבוה במיוחד בכרמיאל. המשרד להגנת הסביבה ממליץ לצמצם ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת בחוץ

מערכת פורטל זהר.נט

עקב תנאי מזג האוויר, מתריע המשרד להגנת הסביבה על זיהום אוויר גבוה בחלקים רבים בארץ, וגם בכרמיאל. המקור לתנאים המטאורולוגיים הקשים הוא שקע עמוק מעל הים התיכון הגורם לרוחות חזקות מסיני. במילים אחרות, אנחנו נושמים כעת את החול המגיע מכיוון סיני.

דווקא ביום הבחירות שבו נקרא הציבור לצאת ולהצביע, התפתחו תנאים של אובך כבד ברחבי הארץ. רמת זיהום אוויר בינונית נרשמה בתחנת ניטור האוויר בכרמיאל כבר משעות הלילה וגם במשך הבוקר (שלישי, 23.3), החל מהשעה 14:00 לערך המצב החמיר ובשעות אלה שורר בכרמיאל זיהום אוויר גבוה ברמה של -43 (מינוס 43). יש לציין כי תחנת ניטור האוויר בכרמיאל ממוקמת דווקא באחת הנקודות הגבוהות בעיר, על גג מתחם בית הספר אורט פסגות, ולכן יש להאמין כי רמת זיהום האוויר בפועל גבוהה עוד יותר בחלקים הנמוכים יותר בעיר.

לאור המצב המשרד להגנת הסביבה בהתייעצות עם משרד הבריאות ממליץ לכלל האוכלוסיה לצמצם פעילות גופנית מאומצת בחוץ. לאוכלוסיות רגישות ובהם חולי לב, ריאות, קשישים, ילדים ונשים בהריון מומלץ להימנע כליל מפעילות גופנית מאומצת בחוץ.

על-פי המשרד להגנת הסביבה, צפוי שיפור מסוים באיכות האוויר לקראת הלילה, אבל מחר (רביעי, 24.3.2021) יתכן כי ריכוזי האבק יעלו שוב עד לשעות הערב, עם שינויי הזרימה.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

סנצ איציק בן אבו מפקד משטרת כרמיאל צילום דוברות המשטרה

אחרי קצת יותר משנה: מפקד משטרת כרמיאל צפוי לעזוב

שתפואחרי שנה וחודש בלבד בתפקיד: סגן ניצב איציק בן אבו שהתמנה למפקד משטרת כרמיאל בקיץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.