דו״ח מיוחד חושף: כביש 864 ליד כרמיאל מסוכן לנהגים ולנוסעים

שתפו

מרבים לנסוע בכביש 864 שמחבר את כביש כרמיאל-צפת עם מעלות תרשיחא? כדאי שתיזהרו, דו״ח מיוחד שפורסם השבוע מגלה כי עקומות חדות ומקדם החיכוך בכביש בעייתיים וגורמים לאובדן שליטה

מערכת זהר הצפון

דו״ח מיוחד שפירסמה עמותת אור ירוק מגלה כי כביש 864 שמחבר את כביש כרמיאל-צפת למעלות תרשיחא, הינו כביש מסוכן לנהגים ולנוסעים בו.

לאחרונה, ערך סאבת סוויד, חוקר ומשחזר תאונות הדרכים ומתנדב בעמותת אור ירוק, דוח מיוחד בכביש 864, במטרה לבחון האם הכביש בטוח עבור תושבי האזור. כביש 864 נמצא צפון-מזרחית לכרמיאל והוא מחבר בין כבישים 85 ו- 89 ומוביל ליישובים ראמה, בית ג'אן, פקיעין, חוסן, צוריאל ומעלות תרשיחא.

על פי הדוח שהכין סוויד, כביש זה מאופיין בעקומות חדות, עליות וירידות ולכן התשתית שלו חייבת להיות סלחנית בכדי למנוע תאונות דרכים. למרות זאת, נמצא כי מקדם החיכוך של הכביש נמוך וכתוצאה מכך, נהגים רבים מאבדים שליטה על הרכב, מחליקים ומתהפכים. כאשר הכביש רטוב, מצוין בדוח, מדובר בבעיה חמורה ומסכנת חיים.

ליקוי נוסף שנמצא בדוח הוא כי אין מעקה בטיחות סופג אנרגיה כך שרכב שסוטה מהנתיב נמצא בסכנת חיים ממשית, במיוחד לאור העובדה שאין בכלל שוליים בכביש. בנוסף אין שילוט אזהרה כי ישנן עקומות מסוכנות בכביש, אין תמרור המורה על הגבלת מהירות ואין תאורת לילה.

בסיום הדוח ממליץ סוויד על מספר פתרונות בכדי להפוך את הכביש לבטוח יותר. כך למשל ממליץ סוויד להציב תמרורים מתאימים, לקרצף את הכביש בעיקר בעקומות הדרך ולתקן את התאורה.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משנת 2003 ועד חודש מרץ 2017 התרחשו 217 תאונות דרכים בכביש זה, בהן נפגעו 675 בני אדם, מתוכם שישה נהרגו ועוד 32 נפצעו באורח קשה. עוד עולה מהנתונים כי מדי יום נוסעים בכביש זה כ-14 אלף כלי רכב.

מעמותת אור ירוק נמסר: "אסור לחכות שיהיו עוד נפגעים והרוגים ולכן חייבים להפוך את הכביש לבטוח –להפריד בין הנתיבים עם הפרדה קשיחה במרכזם כדי למנוע תאונות חזיתיות, להתקין מעקה בטיחות ובמידת האפשר גם להרחיב את השוליים וכן לתקן את תשתית הכביש הבסיסית בכדי להפוך אותו לחלק פחות ולבטוח יותר עבור הנוסעים בו".

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.