קניון לב כרמיאל
קניון לב כרמיאל. צילום: פורטל זהר.נט

דיירים ובעלי נכסים בקניון לב כרמיאל נגד תוכנית השדרוג: זה יפגע בנו

שתפו

– טוענים כי לא עודכנו מראש על התוכניות ומודאגים: השקענו את מיטב כספנו כי היה לנו ברור שלא יהיו שינויים

מערכת פורטל זהר.נט

דיירים ובעלי חנויות בקניון לב כרמיאל חוששים מפני תוכניות ההרחבה ושינוי החזית של המבנה, אשר לטענתם יגרמו לפגיעה קשה בהם. לדבריהם, כל פניותיהם לעיריית כרמיאל כדי לעצור את היוזמה נתקלו בחוסר מענה והם מפנים כלפיה אצבע מאשימה: ״אנחנו מרגישים שבעירייה דואגים לחברות הגדולות, אבל מה איתנו משלמי המיסים והאנשים הקטנים, למה לא דואגים לנו?״

תוכנית התב״ע של קניון לב כרמיאל עברה מספר שינויים במטרה להגדיל את שטחי המסחר במתחם ולשדרג את החזית. לאחר שהושגו כל האישורים הדרושים, יגיע בקרוב השלב הבא – תחילת העבודות בשטח.

אבל לא כולם מרוצים מהשדרוג הצפוי. לדברי דיירים ובעלי נכסים בקניון, הם לא עודכנו מראש ובאופן מסודר על התוכניות ולא ידעו עליהן פרטים עד אשר היה מאוחר מדי להגיש השגות והתנגדויות.

בחודשים האחרונים יזמה קבוצת דיירים ובעלי חנויות בקניון עצומות המביעות התנגדותם לשינויים הצפויים במתחם. לדבריהם, ״כל מי שקנה חנות או דירה בהשקעה כספית גדולה ושילם ממיטב כספו, עשה זאת מתוך הבנה ברורה שמדובר בקניון – וכי בעתיד לא יהיו שינויים כלשהם במבנה. עכשיו, מתכננים לבצע שינוי דרסטי בחזית הקניון – מה שיפגע בנו ובערך הנכס שבו השקענו את מיטב כספנו״.

בעלי החנויות כועסים על השינויים הצפויים בקניון. אחד מהם, אלכס, אומר: ״החנויות שנמצאות היום בחזית והן נהנות מכניסה ושילוט חיצוניים, יהפכו בעקבות השינוי לחנויות פנימיות, יאבדו את הגישה החיצונית וערך הנכסים ירד. המקום יהפוך לאתר בניה במשך שנתיים שבמהלכן לקוחות יעדיפו שלא להגיע בגלל הקושי בנגישות. כל עוד המצב יימשך לא יהיה ביקוש להשכרת החנויות והן עלולות להישאר ריקות״.

דיירים בצד הבניין הפונה לחזית טוענים כי ״נצטרך לחיות זמן רב בתוך אתר בניה, באבק ורעש. כמו כן, ככל הידוע לנו השיפוץ הוא חיצוני בלבד ולא פנימי, כך שאנחנו נמשיך לסבול מהליקויים השונים במבנה״.

דיירת בבניין מציינת כי ״הבניה החדשה תגדיל את כמות המשרדים והחנויות, תגדיל את כמות האנשים והמכוניות שיתפסו את החניות הקיימות. תהיה גם תוספת של מזגנים ומנועי מזגנים יוצבו מתחת לחלונות שלנו ויפעלו יום ולילה. יש הרבה שאלות לא פתורות שלא קיבלנו עליהן תשובות, כמו למשל: האם הכניסה לבניין המגורים תהיה בתוך אתר בניה? האם הגג של המבנה החדש ממש מתחת לחלונות שלנו יהיה תפעולי ובטיחותי, האם נוכל לפתוח את החלון של הבית בלי לשמוע את רעש מנועי המגזנים על הגג?״

בתגובה לדברים מסרה עיריית כרמיאל: ״קידום תכנית קניון לב כרמיאל מבוצעת ע"י בעלי הקניון מול הועדה המקומית לתכנון ובניה. לא ידוע לנו על הגשת התנגדות לתוכנית. אנו ממליצים לבעלי הנכסים לקיים דיאלוג עם הבעלים של הקניון ועם הועדה המקומית לתכנון ובניה בהתאם לנהלים״.

כתבה מעניינת:

בדיקה קורונה PCR אנטיגן צילום אילוסטרציה Deposit Photos

כ-3000 מאומתים בכרמיאל, ויש גם בשורה טובה

שתפומספר המאומתים שובר את השיאים של עצמו מדי יום, כמה מאומתים יש לפי ההערכות במציאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.