שעון מים עין כרמים

דיירי בניין מגורים בכרמיאל: הצנרת החיצונית מנותקת, אך תאגיד המים ממשיך לחייב אותנו

שתפו

דיירים בבניין ברחוב הגליל 39 לא מבינים מדוע תאגיד עין כרמים ממשיך וגובה כסף על צריכת מים משותפת למרות שניתקו מזמן את הצנרת. התאגיד: הפניה מטופלת

מאת גיל דובריש

דיירים ברחוב הגליל 39 בכרמיאל מחוייבים מדי חודש בתשלום לתאגיד המים והביוב עין כרמים בגין הצריכה המשותפת – זאת למרות שהדיירים טוענים כי צנרת המים בגינה הציבורית של הבניין מנותקת ולכן הם אינם משתמשים כלל במים.

נציגת הדיירים, א׳ (השם שמור במערכת), מספרת כי עד לפני מספר שנים היו בעיות נזילה בצנרת וכל דייר בבניין חוייב ב-4 עד 5 קוב. הדיירים פנו אל חברת עמיגור המתחזקת את הבניין וביקשו עזרה. עמיגור טיפלה בנושא וביצעה לבקשת הדיירים ניתוק של מערכת המים החיצונית בבניין. עם זאת, תאגיד עין כרמים ממשיך לגבות מהדיירים כספים בגין צריכה משותפת – כאשר הצנרת כאמור, מנותקת…

״בכל חשבון דו-חודשי שאנחנו מקבלים מתאגיד המים, מחוייב כל דייר ב-0.88 קוב מים. יש 16 דיירים, כלומר התאגיד מחייב אותנו על צריכה משותפת של כ-14 קוב מים בחודשיים. אלה 14 טון מים, למרות שהצנרת לא מחוברת ואין שום צריכת מים משותפת. אנחנו לא משקים את הגינה המשותפת באמצעות הצנרת החיצונית, גם הזמנו אינסטלטור מקצועי שבדק ווידא שאין נזילה כלשהי – הצריכה המשותפת שלנו אמורה להיות אפס״ אומרת א׳.

על פי אתר האינטרנט של תאגיד עין כרמים, התעריף לקוב עומד על 6.546 שקלים. ״זה לא נשמע הרבה״ אומרת א׳, ״אבל אנחנו מתעקשים על העיקרון. 6 שקלים לדייר בחודשיים, הם 36 שקלים בשנה, אם נכפיל זאת במספר הדיירים נגיע ליותר מ-570 שקלים בשנה. המצב הזה נמשך שנתיים-שלוש. ואולי אנחנו לא הבניין היחיד בכרמיאל שעין כרמים מחייב אותו על מים שלא נוצלו? זה יכול להגיע לאלפי שקלים בשנה״.

הדיירים פנו אל התאגיד כדי לברר את הנושא, לטענת א׳ עד היום לא התקבלו תשובות של ממש.

מתאגיד עין כרמים נמסר בתגובה: "הפניה מטופלת ע"י התאגיד, אשר נמצא בקשר ישיר מול נציגי דיירי הבניין. הדיירים מעודכנים בהתקדמות הליכי הבדיקות, אשר טרם מוצו עד תום. אנו עושים ונעשה את מירב המאמצים על מנת לסייע ולתת פתרון לשביעות רצון הדיירים בהקדם״.

 

כתבה מעניינת:

קורונה צילום אילוסטרציה Pixabay

לראשונה מחודש מרץ: מעל 50 מאומתים לקורונה בכרמיאל

שתפומאת גיל דובריש קיראו עוד בפורטל זהר.נט: כל המופעים המרכזיים בפסטיבל 2021 מיוחד לפסטיבל: השיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.