בית / חדשות / חדשות כרמיאל / דירות שלא ימכרו במחיר למשתכן ברמת נבון יועברו לדיור ציבורי
מחיר למשתכן 2017. צילום: חיים מסיקה 10
תוכנית מחיר למשתכן. צילום ארכיון: חיים מסיקה

דירות שלא ימכרו במחיר למשתכן ברמת נבון יועברו לדיור ציבורי

משרד הבינוי והשיכון אישר: בתום שלבי ההגרלה והמכירה תוכל המדינה לפנות ליזמים ולרכוש מהן דירות כדי להגדיל את מלאי הדיור הציבורי

מאת גיל דובריש
בשורה מצויינת לזכאי הדיור הציבורי בכרמיאל: דירות בתוכנית מחיר למשתכן בשכונת רמת נבון, אשר לא ימכרו על-ידי הקבלנים, יועברו לטובת הדיור הציבורי. מדובר בהחלטה שהתקבלה על-ידי מועצת מקרקעי ישראל ואושרה בשבוע שעבר בישיבת הוועדה לתכנון ובניה של משרד הבינוי והשיכון. ההחלטה נכנסה לתוקף בימים אלה. על-פי פרסומים בתקשורת הארצית, השלב הראשון של התוכנית יבוצע בשני ישובים בלבד בארץ – כרמיאל וקריית מוצקין.
במסגרת היוזמה החדשה, המדינה תוכל לפנות אל הקבלנים המקימים פרויקטים במסגרת תוכנית מחיר למשתכן ברמת נבון בכרמיאל ולרכוש מהם את הדירות שטרם מכרו. זאת מתוך כוונה להגדיל את מלאי הדיור הציבורי. המדינה תוכל לבצע את הרכישה ישירות מהיזמים במחיר שיקבע ביניהם ובכל מקרה, לא יותר מהמחירים למ״ר שנקבעו במכרזים. למשרד הבינוי והשיכון תהיה אפשרות – בתיאום ובסיכום עם היזם, לבחור את הדירות בהתאם לרשימת הצרכים וכן אפשרות לבצע התאמות לטובת נכים מרותקים הנמנים על זכאי הדיור הציבורי. הדירות שיירכשו יועברו ככל הנראה לידי חברת עמיגור, הממונה על נושא הדיור הציבורי בכרמיאל.
פנינו אל משרד הבינוי והשיכון וביקשנו פרטים נוספים, להלן התשובות שקיבלנו:– מתי תיכנס ההחלטה לתוקף והאם יש מועד מתוכנן למכירת הדירות המיועדות לדיור ציבורי ואכלוסן בכרמיאל?

״ההחלטה כבר בתוקף. הנחיות היישום לחברות אמורות להישלח בימים הקרובים. הרכש בפועל מותנה בתכנית העבודה לרכש דירות ובקיום תקציב. נכון להיום נרכשו הדירות המתוכננות בכרמיאל, ולכן היישום בפועל יהיה רק בהמשך השנה״.

– כיצד יתנהל הליך מסירת הדירות לזכאים – האם באמצעות חברת עמיגור הפועלת בכרמיאל או בדרך אחרת?

״באמצעות עמיגור״.

– מה היקף הדירות המתוכנן לעבור לידי הדיור הציבורי בכרמיאל?

״מדובר ברכש דירות בהתאם להכנסות מהמכר. היקף הרכש ייקבע בהמשך השנה, עם הצטברות ההכנסות״.

– הקבלנים בתוכנית מחיר למשתכן החלו במכירת הדירות בשוק הפרטי לרוכשים העומדים בקריטריונים. כמה זמן ינתן להם לנסות ולמכור את הדירות – עד לפניית המדינה אליהם בנוגע לרכישת הדירות?

״מדובר בתהליכים מקבילים״.

ההחלטה תקפה לגבי פרויקטים של תוכנית מחיר למשתכן שנמצאים בשלב המכירה ועברו כבר את כל שלבי ההגרלות, מבלי שנמצאו להם מספיק קונים. בכרמיאל, יש להזכיר, שווקו רק כשליש מהדירות בהגרלת מחיר למשתכן, שאר הדירות הופשרו בשלב השני למכירה למשפרי דיור. בשלב השלישי יוכלו הקבלנים למכור את הדירות הנותרות במכירה חופשית לציבור הרחב ואם לקראת האכלוס הצפוי בעוד כשנה וחצי – שנתיים לפי ההערכות, עדיין ישארו דירות פנויות שלא נמכרו, תהיה הממשלה רשאית להגיש הצעת רכישה עליהן.
שתפו

כתבה מעניינת:

דיאנה ויניק 2019-07

תושבת כרמיאל נעדרת

מערכת פורטל זהר.נט משטרת כרמיאל מבקשת את עזרת הציבור באיתור תושבת כרמיאל, דיאנה ויניק בת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable