בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / דף חדש בגיל 74: אלדר יעמוד בראש מפלגה שתתמודד לכנסת
עדי אלדר עיריית כרמיאל
עדי אלדר. צילום ארכיון

דף חדש בגיל 74: אלדר יעמוד בראש מפלגה שתתמודד לכנסת

שתפו

ראש העיר לשעבר יוביל את מפלגת האזרחים הוותיקים בבחירות הקרובות: אני מצפה שתושבי העיר יתמכו בנו

מאת גיל דובריש

ראש העיר לשעבר של כרמיאל, עדי אלדר, פותח בימים אלה בדף חדש בקריירה הפוליטית שלו – הוא יעמוד בראש רשימת מפלגת הגימלאים הוותיקים שתתמודד בבחירות לכנסת. המפלגה הוקמה על-ידי קבוצה של ארגוני גימלאים בארץ.

השקת מפלגת הגימלאים נערכה בשבוע שעבר בתל אביב בנוכחות קרוב ל-50 איש, פעילי שטח ויושבי-ראש עמותות חברתיות מכל רחבי המדינה. בדבריו בהשקת המפלגה, אמר עדי אלדר לפעילים כי הנושא העיקרי של המפלגה יהיה להשוות את קצבת הזיקנה של הביטוח הלאומי לשכר המינימום במשק. זהו ניסיון לקאמבק של מפלגת הגימלאים אשר התמודדה לכנסת ה-17 בשנת 2006 וזכתה לשבעה מנדטים.

אלדר כיהן כראש העיר של כרמיאל בשנים 1989-2018 וכן כיו״ר מרכז השלטון המקומי במשך 15 שנים רצופות. במהלך הקריירה הציבורית שלו, הביע לא אחת את שאיפתו להגיע לכנסת אבל בסופו של דבר העדיף להישאר בכרמיאל, ונימק זאת בכך שלראש עיר יש השפעה גדולה הרבה יותר על האזרחים מאשר לחבר כנסת מן המניין. כעת, בגיל 74, הוא מתכוון לסגור מעגל ולהיבחר לכנסת.

״מה שחרוט על דגלנו הוא לדאוג לרווחת המבוגרים במדינת ישראל, זה המוטו שלנו״ אומר עדי אלדר בראיון מיוחד לפורטל ועיתון זהר הצפון. ״הנושא הראשון והעיקרי שלנו הוא לדאוג להעלאת קצבת הזקנה בארץ לגובה שכר מינימום, כדי שזקנים לא יסיימו את חיהם בחרפת רעב. הגיעהזמן שהמדינה תמצא את המקום לחמלה כלפי ציבור המבוגרים״.

– בתקשורת הארצית פורסם כי ארגוני הגימלאים פנו למספר מועמדים והציעו להם לעמוד בראש המפלגה החדשה, מה ידוע לך על כך?

״אין לי מושג מי נתן לתקשורת את המידע הזה. לי ידוע שהם פנו אלי. יכול להיות שיהיו עוד רשימות של גימלאים בבחירות לכנסת…״

– אתם מאמינים שתוכלו לעבור את אחוז החסימה?

״אנחנו מתארגנים ונצא בקמפיין בעוד שבוע-שבועיים, אני מאמין שנזכה לקולם של כל מי שרואים לנגד עיניהם את החברה הישראלית ואת המיליון ומאתיים אלף הגימלאים בארץ, מתוכם 300 אלף חיים רק מקצבת זקנה בגובה של 2300 שקל, זה נורא״.

– גם בעבר לא הסתרת את שאיפותיך להגיע לכנסת, מבחינתך אתה סוגר עכשיו מעגל?

״אמת, פעמיים הייתי בטוח שאכנס לכנסת ברשימות שפנו אליי – אבל העדפתי להמשיך ולטפח את העיר שלנו, עשיתי את זה בהצלחה 30 שנה. עכשיו אני פנוי להתמודד לכנסת, עם נושא חברתי ארצי. הייתי ראש עיר 30 שנה ויו״ר מרכז השלטון המקומי 15 שנים, אני מאמין שאוכל לעשות יותר אם אגיע לכנסת״.

– איפה ניצבת המפלגה החדשה על המפה הפוליטית, ימין, מרכז או שמאל?

״אנחנו לא שמאל ולא ימין, אנחנו מפלגה חברתית בלבד. אתחבר לכל ממשלה שתחתום איתנו על הסכם במטרה לקדם את איכות חייהם של הגימלאים בארץ״.

– יש שאיפות אישיות להתמנות לשר ולקבל משרד חברתי כלשהו?

״מי שמכיר אותי יודע שאני לא אוהב לתפור את החליפה מוקדם מדי. אנחנו נהיה בכל מקום שבו תהיה לנו השפעה על איכות החיים בארץ, בכל מקום שבו נוכל לטפל בקשישים שלנו. אני קורא לצעירים להצביע עבורנו על מנת לדאוג לסבא וסבתא, כי רק כך אפשר לשנות דברים״.

– אם תיכנס לכנסת, תוכל לדאוג גם לחיזוקה של כרמיאל מבחינת תקציבים וסיוע ממשלתי?

״דיה צרה לשעתה, לגבי כרמיאל אני רוצה לומר שאני בהחלט מצפה שתושבי העיר, מקטן ועד גדול, יתמכו בי ובמפלגת האזרחים הוותיקים״.

כתבה מעניינת:

מסכה קורונה צילום אילוסטרציה Pixabay

בתוך 48 שעות: 4 נפטרים מכרמיאל בגלל הקורונה

שתפומאת גיל דובריש בשורות עצובות לשנה החדשה: בתוך 48 שעות, נפטרו 4 כרמיאלים בגלל הקורונה. …


4 תגובות

 1. רינה כהן

  הגיע הזמן, מכירה את עדי אלדר, איש רציני ובעל ניסיון, תומכת במפלגה סקטוריאלית כזאת ומבטיחה להביא שרי רבבות להצביע

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מאחלת לכם בהצלחה רבה . נכון אם ילדינו ונכדינו יצביעו בעדנו יהיו תוצאות טובות מאוד , והלוואי ותצליחו במאבק להגדיל את קצבת הזיקנה שתקועה 20 שנה

 3. איש ראוי בהחלט להוביל את הצורך הברור לטפל באוכלסית הגמלאים.יישר כח ובהצלחה לכולם

 4. לא חסרות קבוצות שיצאו בקריאה להשוואת שכר הקשישים לשכר המינימום..בניהם הקבוצה שאני נמצאת בה..המונה עשרות אלפי אנשים..עדי אלדר ומפלגתו רוכבים על הקבוצות הנ"ל..וכמו שאמרתי יש לפחות 4 קבוצות..מנסים ורוצים כיסא. עדי מנסה לרכב על גל ההצלחה משלו כראש עיר..כשהוא חושב שיסחוף אחריו קולות ללא מאמץ..
  אנחנו כקבוצה..5300 שח קצבה לקשיש..נוגעים בימין ובשמאל..א פוליטיים..שהמטרה לדאוג לקשישים עומדת בראש מעייננו..
  עודד מנהל הקבוצה עובד סוציאלי בעל תארים אקדמאיים..אדם שאכפת לו..לגבי עדי אלדר..סליחה..לא בטוחה..במניעים שלו..צר לי לאכזב בדיעת המיעוט שלי..ימים יבואו..ונדע מי דיבר אמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.