איחוד הצלה אופנוע אמבולנס צילום איחוד הצלה
צילום: דוברות איחוד הצלה

דרמה: טבע לעיני מתרחצים בבריכה העירונית וניצל ממוות

שתפו

מאת גיל דובריש

(עדכון אחרון: יום א׳ 13.8.2023, שעה 14:30)

דרמה בבריכה הקייצית בכרמיאל: חייו של תושב העיר שטבע ביום שישי לעיני המתרחצים במקום, ניצלו הודות לפעולה מהירה של צוותים רפואיים.

האירוע התרחש בסביבות השעה 2 בצוהריים, כאשר אחד המתרחצים בבריכה, גבר כבן 76, טבע במים ונזקק לעזרה מיידית. המציל הצליח למשות את המתרחץ מחוץ למים כשהוא מחוסר הכרה וללא דופק. אנשי צוות ומתרחצים שהיו במקום החלו לבצע פעולות החייאה ובמקביל הזעיקו את צוותי הרפואה.

כונן אופנוען איחוד הצלה ישראל פרנקל שהגיע ראשון למקום, העניק לגבר עזרה ראשונה והמשיך בפעולות ההחייאה, כשאליו הצטרפו כונני איחוד הצלה וצוותי מד״א נוספים בביצוע. לאחר מאמצים מרובים, הצליחו גורמי הרפואה להחזיר את ההכרה והדופק לטובע, הוא פונה למרכז הרפואי לגליל (בית החולים) בנהריה, מורדם ומונשם, כשהוא במצב קשה אך יציב.

חובשי איחוד הצלה, שימי לאופר וישראל פרנקל, סיפרו: ״לדברי המתרחצים הוא נמשה מהמים ללא דופק ונשימה לאחר שטבע. ביצענו בו פעולות החייאה וכשלמרבה הנס חזר לבו לפעום הוא פונה לבית החולים במצב קשה אך יציב, מורדם ומונשם״.

מבירור שביצענו ביום ראשון בצוהריים, 48 שעות אחרי האירוע,  נמסר לנו מהמרכז הרפואי לגליל, כי לא חלה הטבה במצבו של האיש וכי הוא עדיין ״מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ כללי, מורדם ומונשם״.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *