בית / Uncategorized / האהבה מנצחת כל מגבלה
חדשות כרמיאל

האהבה מנצחת כל מגבלה

שתפו

נכתב השבוע בעמודי הפייסבוק: “הנה סיפור מעורר השראה לרגל יום הנכה הבינלאומי שחל היום. מירי אשכנזי חולה בניוון שרירים גנטי ומרותקת לכיסא גלגלים. את בעלה רועי שאינו נכה פגשה באקראי כשירדה מהאוטובוס. המגבלה הפיזית לא הפריעה לאהבה . מירי ורועי נישאו והביאו לעולם 2 בנות. הם מנהלים עסק לשיווק באינטרנט”.

מירי היא אחת מכמה צעירים בעלי מוגבלויות החושפים את סיפור חייהם בתערוכת צילומים בתל אביב. התערוכה תוצג גם בכנסת ישראל ולאחר מכן תנדוד ברחבי הארץ.

כן כן, בכנסת ישראל אותה אחת שדחתה היום, ביום הנכה הבינלאומי את הצמדת קצבת הנכות לשכר המינימום. וזה לא ששכר המינימום גורם לאנשים במדינה להתעשר ולשגשג אבל לפחות מהווה רף מסוים לתיקצוב שכר. מאפשר לאנשים לקנות מצרכי בסיס לקיומם האנושי וגם זה בקושי. שהרי לעניות דעתי הצמדתה של קצבת הנכות לאנשים הסובלים מקשיים אלה ואחרים היא דבר שאמור להיות מובן מאליו , ברור ואוטומטי.

במדינתינו הכל כנראה עובד הפוך והברור מאליו הוא הנדיר והמתבקש פחות הוא המצוי. ונגזר עלינו לחיות באוקסימורון הזוי שכזה.

כנסת ישראל שאמורה לייצג את דיעותינו (אז זהו שלא…) ולהגן על זכויותינו בינתיים עושה רושם דואגת בעיקר לצרכי הבסיס פלוס פלוס פלוס שלה. ומסלאו היקר על הפירמידה המהוללת שלו בטח מתהפך בקברו שהרי צרכי הבסיס מזמן כבר לא בראש מעייניהם של נבחרי עמינו וכי ההגשמה העצמית ודישון העונג תפסו מקום נכבד ביותר בפרימידה, הרבה לפני המזון וקורת הגג של האומללים.

הפירמידה נראית היום יותר כמו מגדל שן!

ועל אותו מגדל שן מנצחת בראוותנות וביוהרה האיילה הנוצצת ומדושנת העונג לבית שקד, שדאגה בתעמולת הבחירות לנפנף בשלט מרהיב עין הנאמן למשפט: ”נכה הוא לא חצי בן אדם” וזכתה גם זכתה, האיילה, באותה מסכת בחירות. אלא שהיום הנכה ההוא מהשלט שלה הוא באמת לא חצי בן אדם הוא לא בן אדם בכלל. הוא שקוף, בלתי נראה ומקור ללעג וקלס. הוא פשוט לא קיים.

הפרסומת החדשה על הנגשת שירותים לנכים ולבעלי מוגבלויות מדברת בעד עצמה – “יש לך מגבלה פיזית? נפשית? גופנית? אתה מתנייד בכסא גלגלים? קביים? אתה חירש? עיוור? פיסח? לא! אז כנס”.

אותי אישית היא זעזעה בהתחלה והלמה בי קשות. היום מזעזעת אותי יותר גברת איילת שקד היהירה על חבריה העלובים.

ובינתיים אני הולכת לחפש לי כדור פרמין להרגיע את הבחילה.

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.