אופוזיציה בכרמיאל רותם ינאי אבי קוריאט קולאז
רותם ינאי ואבי קוריאט. עיבוד תמונה: פורטל זהר.נט

האופוזיציה לראש העיר: תוותר על העלאת הארנונה

שתפו

חברי שתי סיעות האופוזיציה חתומים על מכתב לראש העיר ובו בקשה להקפאת תעריפי הארנונה בשנת 2021. העירייה: ההצעות נשקלות בכובד ראש

מאת גיל דובריש

חמשת חברי סיעות האופוזיציה במועצת העיר מבקשים מראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי להקפיא את תעריפי הארנונה לעסקים ולמגורים שצפויה לעלות בשיעור של 1.1% בשנת 2021. בעוד כשבועיים תתקיים ישיבת מועצת עיר שתדון בנושא הארנונה.

במכתב משותף קוראים חברי סיעות התחדשות עם אחריות – אבי קוריאט, לימור מזור ואלה בינר וחברי סיעת טב לכרמיאל – רותם ינאי וגיא מרציאנו לראש העיר, שלא להעלות את המיסים.

״אנו קוראים לך כראש העיר של כרמיאל להכריז שעיריית כרמיאל לא תייקר את הארנונה בשנת 2021 וגם לא את ההתייקרות הקבועה של משרד הפנים וזאת לאור המצב הכלכלי ולטובת כלל התושבים ובעלי העסקים נוכח משבר הקורונה״ כותבים חברי האופוזיציה במכתבם.

גם זה יכול לעניין אתכם:

אבי קוריאט, ראש סיעת התחדשות עם אחריות אמר לנו בעקבות שליחת המכתב: ״בהתחשב במצב התעסוקה בכרמיאל, אבטלה בסדר גודל של כ-24% ולאור מצב העסקים בעיר, על העירייה צריכה להתחשב בציבור ולהודיע על ביטול ההעלאה האוטומטית. אני מאמין שלעירייה יש עתודות שבהן היא יכולה להשתמש למימון ההנחה, מה גם שראש העיר יכול לפנות לממשלה ולבקש סיוע בתמורה לביטול העלאת המיסים״.

רותם ינאי, ראש סיעת טב לכרמיאל ציין: ״עיריית כרמיאל יכולה לגלות אחריות ולא להעלות את המיסים. יש אפשרות לצמצם הוצאות ולהתייעל במקום להחליט שהיא מעלה ארנונה, במיוחד כשאנחנו עדיין נמצאים בתוך תקופת הקורונה, אחד מכול ארבעה עובדים כרמיאלים מובטל, הרבה מאוד עסקים קטנים ובינוניים נפגעו בימים אלה, אף פעם לא היינו במצב כזה וזה לא הזמן להעלות מיסים מכול סוג שהוא. גם בשנה שעברה פנינו אל ראש העיר בבקשה דומה ולא נענינו, הוא בחר להעלות את המיסים בהתאם לטייס האוטומטי״.

תגובת עיריית כרמיאל: ״ראש העיר משה קונינסקי פעל ופועל בשקיפות מלאה מאז שנכנס לתפקידו בכלל ובתקופת הקורונה בפרט ושיתף את חברי מועצת העיר גם אלה הנמנים על האופוזיציה במכלולים השונים ובהליכים השונים והרלוונטיים של קבלת החלטות וחבר המועצה רותם ינאי צורף לראשי מכלולים״.

״ראש העיר משה קונינסקי לא מתכוון להתעמת עם אף חבר מועצה כזה או אחר מהאופוזיציה ורואה חשיבות רבה בשילובם בכל הפעילויות והמכלולים בשע"ח. גם הצעותיהם נשקלות בכובד ראש והחלטות העירייה תתקבלנה רק מתוך שיקול דעת וטובת תושבי העיר״.

״דלתו של ראש העיר פתוחה בפני כל חברי מועצת העיר וכל רצון מצידם להשתלב בעשייה כשהמטרה היא רק טובת תושבי העיר ולא רק לצורך יצירת כותרות שאין בהן כלום ושום דבר יתקבל בברכה״.

 

כתבה מעניינת:

כרטיס אשראי ומחשב. צילום להמחשה

סליקת כרטיסי אשראי בנייד

שתפומערכת פורטל זהר.נט יותר ויותר אנשים היום רוכשים באמצעות כרטיסי אשראי. אם פעם היינו חייבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.