בית / Uncategorized / האור שבצל
חדשות כרמיאל

האור שבצל

כשהתחלתי ללמוד שוב לצייר, למדתי  לשים לב לפרטים ולפרטי פרטים. לשים לב מאיפה מגיע האור, לפרופורציה בין החלק שבו אני מתמקדת לחלק אחר בציור שלי,  לכיוון, לתנועה ומרוב שהייתי צריכה לשים לב לכל-כך הרבה פרטים, פשוט הלכתי לאיבוד.  הייתי צריכה להתבונן בתשומת לב מירבית, ואז יום אחד התבוננתי  תוך כדי הליכה במדרכה וגיליתי בה ציורים מדהימים שהצל מצייר לנו.  הייתי המומה מהדיוק, מהיכולת של הצל להעביר משמעות.   בצל אין הרבה פרטים. כמה קווים בודדים מביאים לעולם את המהות  של מה שהוא הצל שלו.  הצד האפל של ההר, הוא החלק הזה שלא מואר ובכל זאת מכיל בתוכו את הכל, כך שאפשר לראות דרכו ובאמצעותו את הצד המואר שלו.

השבוע ניתנה לי הזדמנות לחוות סדנא של  יונדלה – מנדלה יהודית. משמעות השם מנדלה הוא מעגל מקודש, או במילים אחרות, מעגל המשמעות.  הוא מתחיל בנקודה מסויימת וממנה מתפרץ הכל החוצה. מה שאנחנו חווים ברמה מסויימת בחיינו נחווה גם ברמה אחרת בחיינו , כך שכל מה שאנחנו מציירים  בצד אחד משתקף בצד השני, השלישי והרביעי.  המעגל שנוצר מסביב לאותה הנקודה הוא מעגל החיים, הוא דרך ההתפתחות שלנו, הוא הדרך בה אנחנו משקפים את עצמנו.   המנדלה היהודית, היונדלה, מחברת אותנו אל המהות היהודית שבנו.  לא התחברתי אל היונדלה ואל המדריך שיודע יותר טוב ממי שמצייר את מה שהוא מצייר והחלטתי לא לצייר אלא לשהות בצילם של המציירים.  חברה שלי הרגישה ממש לא טוב באותו היום ולא היה לה כוח לצייר.  מזרנים יש שם בשפע, אז הענקנו האחת לשניה טיפול אנרגטי, שבסופו היא אמרה:  וואו, עכשיו יש לי כוח לצייר.  הצל שלי והצל שלה התחברו מהמקום הכי נכון להם ובאמצעות התהליך שעברנו  יחד היא הצליחה לחזור מאוחר יותר אל המעגל המקודש, אל המנדלה, אל היונדלה.  אני נפרדתי מהם בשלום. חלק מהם אמר:  היי, מה איתי?  גם אני רוצה טיפול.  אמרתי:  תמיד יש את המחר, ואם לא מחר אז בפעם הבאה כשניפגש. והלכתי לי לדרכי.

כשחזרתי הביתה הלכתי לצבוע מנדלה שמישהי אחרת ציירה. כל-כך התחברתי לציור שלה, והצביעה הרגיעה, השקיטה.  את הציור אתלה במקום של אור, כדי שאוכל לשאוף ממנו, את הכוח , להמשיך ולהתהלך בצל,  ולהרגיש ולחוות את האור שבצל.

שתפו

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

התחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable