ישיבת רינה של תורה
ישיבת רינה של תורה. צילום: גיל דובריש

האם הישיבה שבה התפרצה הקורונה תעבור מקום?

שתפו

מאת גיל דובריש

גם זה כנראה יעניין אתכם לקרוא:

האם ישיבת רינה של תורה שבה התרחשה התפרצות ענק של נגיף הקורונה ומאות תלמידי ישיבה נדבקו במחלה, תעבור למקום חלופי?

הישיבה הוקמה לפני כ-15 שנה חרף התנגדות של דיירים בשכונת המייסדים. כבר כמה שנים שהעירייה מנסה להעביר את הישיבה למתחם חלופי, סמוך לפארק אלון (הבוסתן), אך התוכנית תקועה במקום בגלל שיקולים שונים. כעת נראה כי דווקא ההתפרצות של הנגיף הביאה לזירוז התוכנית, לפחות על הנייר. בישיבת מועצת העיר האחרונה אושר לבקשתו של ראש העיר משה קונינסקי החלטת ועדת ההקצאות העירונית להתחיל בהליך של הקצאת קרקע להקמת מתחם חדש לישיבה.

קונינסקי מסר: "אני רואה חשיבות רבה בכך שהישיבה תקום במתחם שיאפשר שמירה על מרקם היחסים מבלי לפגוע באיכות החיים של התושבים המתגוררים בסמוך למתחם הישיבה שבה לומדים מאות תלמידים".

עפ"י התכנון המתחם החדש צפוי לקום יוקם ליד מורדות פארק אלון הצמוד לכביש עוקף התעשייה. התכנון המקורי עד לפני כמה שנים היה להקים את מתחם הישיבה ברחוב חוחית, אך ראש העיר הביע הסתייגות מכך בנימוק כי ישיבה שם לא תתאים למרקם התושבים באזור. מהעירייה נמסר כי, עם סיום הליך הקצאת הקרקע יושלם בהסכמה מועד הליך הפינוי של הישיבה מהמתחם ברחוב פלמ"ח. כמובן שלא מדובר במעשה קסמים – עד להשלמת התוכנית ובניית המתחם החדש ואכלוסו, יחלפו עוד כמה שנים.

ומה יקום במקום בית הספר פלמ"ח? בעירייה מציינים כי כבר קיימת תוכנית להתחדשות עירונית להבאת משפחות צעירות.

כתבה מעניינת:

ניידת טיפול נמרץ מדא מד״א מגן דוד אדום אמבולנס

3 פצועים בתאונה באזור התעשייה

שתפומערכת פורטל זהר.נט שלושה בני אדם נפגעו בתאונת דרכים שאירעה הבוקר (שישי, 11.6.2021) באזור התעשייה …


תגובה אחת

  1. בעת זו כאשר צבעה של העיר נקבע באמצעות שיעורי התחלואה בה, את תלמידי הישיבה יש לפנות לעיר מגוריהם, ולהפוך את הפנימיה למלון קורונה לתושבי כרמיאל. עניי עירך קודמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.