תאונה צומת החרושת העמק 2019-08
תאונה ברחוב החרושת. צילום ארכיון: פורטל זהר.נט

האם הרחוב שלכם ברשימה? אלה 4 הרחובות ״האדומים״ בכרמיאל

שתפו

בשלוש השנים האחרונות נפגעו 40 בני אדם בתאונות דרכים ברחוב החרושת. אילו עוד רחובות נמצאים ברשימת הרחובות ״האדומים״ בעיר?

מאת גיל דובריש

שלוש שנים, ארבעה רחובות ״אדומים״ ו-83 פצועים. כך עולה מניתוח מיוחד שביצעה עמותת אור ירוק על בסיס נתונים של הלמ״ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה). הנתונים מתייחסים לשנים 2018 ,2019, 2020 ומדאיגים במיוחד משום שכזכור – 2020 הייתה שנה של סגרים והתבטאה בירידה משמעותית בהיקף תנועת הרכבים על הכבישים יחסית לשנים ״רגילות״.

מהנתונים שבדקה עמותת אור ירוק הנאבקת בנגע הקטל בכבישים, עולה כי בכרמיאל יש 4 רחובות המוגדרים ״אדומים״ – רחובות שבהם התרחשו לפחות שלוש תאונות דרכים עם נפגעים בשנת 2020.

רחוב החרושת בכרמיאל הוא הרחוב ״האדום״ ביותר בכרמיאל. ברחוב שאורכו כ-2.5 ק״מ נפגעו 40 בני אדם, בהם שניים באורח קשה בתאונות דרכים בין השנים 2018 עד 2020. 75% מהתאונות עם נפגעים ברחוב החרושת אירעו בשעות הערב והלילה. הנתונים האלה מזכים את רחוב החרושת בהישג מפוקפק למדי ומציבים אותו במקום גבוה למדי ברשימת הכבישים העירוניים ״האדומים בארץ״

רחוב שדרות נשיאי ישראל – הרחוב הראשי והארוך ביותר בעיר שמשתרע לאורך כ-5 ק״מ, הוא הרחוב ״האדום״ השני בעיר, בשנים 2018-2020 נפגעו לאורכו 25 בני אדם בתאונות דרכים, בהם 4 באורח קשה. מחצית מהנפגעים היו הולכי רגל, כאשר 75% מהתאונות עם נפגעים התרחשו בשעות הערב והלילה.

במקום השלישי נמצא מורד הגיא, עם 10 פצועים (אחד מהם קשה) בתאונות שהתרחשו בשלוש שנים. רוב הנפגעים היו הולכי רגל.

במקום הרביעי – דרך השלום בשכונת רבין עם 8 פצועים, בהם אחד קשה בשנים 2018-2020. רוב הנפגעים היו הולכי רגל.

מעמותת אור ירוק נמסר: ״חייבים למפות את הסיבות המרכזיות להיפגעות הגבוהה ולפעול במהירות לתקן את הליקויים. האחריות לצמצום תאונות הדרכים מוטלת לא רק על משרד התחבורה והבטיחות בדרכים אלא גם על ראשי הערים״.

תקראו גם על זה בפורטל זהר.נט:

 

כתבה מעניינת:

רכב הסעות תלמידים צילום אילוסטרציה

קנסות לנהגי הסעות בכרמיאל: איפה מצפים שנחכה לילדים?

שתפונהגי הסעות טוענים להחמרת האכיפה בקנסות על חניה כשהם מחכים שעות ברכביהם לילדים בקייטנות. העירייה: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.