בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / האם כרמיאל היא עיר בטוחה לעסקים?
מפת עסקים בסיכון 2018

האם כרמיאל היא עיר בטוחה לעסקים?

עד כמה כדאי לפתוח ולנהל עסק בכרמיאל? לפי מדד המבוסס על נתוני חברת המידע העסקי CofaceBdi לסיכום 2018, מצבנו לא רע בכלל

מאת גיל דובריש

כרמיאל מדורגת במקום השלישי בצפון במדד העסקים בסיכון, המבוסס על נתוני חברת המידע העסקי CofaceBdi. משמעות הדבר שכרמיאל נחשבת לעיר בטוחה יחסית לפתיחת וניהול עסקים פרטיים. בשנת 2018, עמד שיעור העסקים והחברות בסיכון בכרמיאל על 2.2%,  בעוד שיעור חברות עם חשבון שנכנס להגבלה בשנה האחרונה היה 4.2%. באזור הצפון רק טבריה (1.9% מהעסקים בסיכון) וחיפה (2%) מקדימות את כרמיאל. בארץ מדורגת כרמיאל במקום ה-17. 

לפי הנתונים הארציים, כאשר בוחנים את ההתפלגות הגיאוגרפית של מספר החברות והעסקים שנסגרו במהלך השנה ניתן לראות כי 30.8% מהעסקים שנסגרו ב-2018 הם מאזור הצפון, הנחשב לאזור בעל רמת סיכון גבוהה. עם זאת כרמיאל מהווה כאמור, נקודת אור יחסית למתרחש בתחום העסקים בגליל. זאת על-אף ריבוי העסקים והחברות ביחס לאוכלוסיה.

(מודעה)

לדברי תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת בחברת CofaceBdi, ״בשנה החולפת ראינו אמנם עלייה נטו במספר העסקים החדשים בישראל, אולם המגמה של כמות סגירת העסקים ההולכת וגדלה צריכה להדאיג את קברניטי המשק… מהווה אינדיקציה ברורה לקשיים העומדים בפני עסקים חדשים בישראלממיסוי כבד, דרך רגולציה ועד תחרותיות שהולכת וגדלה. כל אלו מקשים על יצירה סביבה תומכת לעסקים קטניםהמהווים את עמוד השדרה של המשק, ודורשים טיפול שורש כאינטרס לאומי״.

שתפו

כתבה מעניינת:

גיא מרציאנו רקע עירייה קולאז 2019-02

״אלפי בתי אב בכרמיאל לא מקבלים את מלוא ההנחה בארנונה״

הציטוט שייך לחבר האופוזיציה גיא מרציאנו, שטוען: האזרחים הוותיקים והמשפחות החד-הוריות לא בראש מעייניו של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable