בית / חדשות / חדשות כרמיאל / האם נחשף אתר קבורה מסתורי ליד שכונת רבין?

האם נחשף אתר קבורה מסתורי ליד שכונת רבין?

תושבים הבחינו לאחרונה בשדה פתוח בין מכוש לדרך השלום באבנים מלבניות ומה שנראה כסימוני קברים. העירייה: לא ידוע מקור האבנים

מאת גיל דובריש

האם מסתתר בין שכונת רבין למכוש אתר קבורה בלתי ידוע? תושבים שטיילו לאחרונה בדרך השלום, הבחינו להפתעתם בשדה פתוח הגובל ברחוב שקנאי במספר אבנים מלבניות שהוצבו באופן אנכי, כמו מצבות. כמו כן על הקרקע מונחות אבנים משולבות בצורה מלבנית העשויות להעיד על קיומם של קברים ישנים בשטח.

אחד התושבים, משה, אף שלח אלינו צילום של המקום וסיפר: ״לפני מספר ימים, תוך כדי סיור רגלי, הבחנתי במשהו מוזר שלא ראיתי קודם לכן. בקטע הריק בין דרך השלום לרחוב שקנאי, מקום שלפני כמה חודשים הוצבו שלטים (כנראה של העירייה) המודיעים שעומדים לבנות שם. בחלקה הזו נראו 3 אבנים שנחזו כמצבות, וכן כמה מלבנים שנוצרו מאבנים משתלבות, שנראו כסימוני קברים.

אחרי שחזינו בצילום ובו נראים בבירור האבנים המסתוריות בהן מדובר, פנינו אל עיריית כרמיאל כדי לברר שמא התגלה אתר ארכיאולוגי חדש. מהעירייה נמסר לנו כי אכן נבדק האתר אך התברר כי אין בו שום ממצא חשוב. לטענת העירייה, ״האתר נבדק ע"י רשות העתיקות ואין בו ממצאים קדומים. לא ידוע מה מקור האבנים בשדה״.

ואנחנו תוהים: מה יש באתר המסתורי הזה שנראה לכאורה כמו אתר קבורה?

שתפו

כתבה מעניינת:

יאיר קורין 2012

״הבלגן בכרמיאל בגלל ההילולה במירון – מטרד מיותר״

הציטוט בכותרת שייך ליאיר קורין, ששימש עד לפני 4 שנים כראש מחלקת הביטחון, הבטיחות ושעת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link