בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / הבית לא הורחב – אך הארנונה גדלה בעשרות אחוזים
פרגולה בכרמיאל צילום: פרטי
צילום: פרטי

הבית לא הורחב – אך הארנונה גדלה בעשרות אחוזים

שתפו

תושב העיר שביתו נמדד פעמיים, טוען כי חוייב לשלם רטרואקטיבית על שנתיים למרות שלא קיבל התרעה על כך. העירייה: המתלוננים קיבלו הסבר, החשבון תוקן והם יצאו שבעי רצון

מאת גיל דובריש

על רקע החידוש הצפוי של סקר הנכסים ומדידתם מחדש של שטחי המגורים בכרמיאל בידי עיריית כרמיאל בעקבות הפסקה של כשנתיים, מסתבר שיש תושבים שטוענים כי המדידות מוגזמות ומופרכות מיסודן ואף גורמות לאפליה בין דירה לדירה.

חיים תושב כרמיאל, שמו המלא שמור במערכת, עבר לדבריו לפני מספר שנים לדירת 4 חדרים בת 100 מ״ר שנמצאת בקומה השניה בבניין מגורים בעיר. לפני מספר שנים, בעקבות מדידת שטח הדירה החל לשלם עבור 150 מ״ר ומתחילת השנה קפץ לטענתו החיוב על 170 מ״ר, תוספת של 70% בסך הכול.

״עד לפני 3 שנים לערך עמד חשבון הארנונה הדו-חודשי שלי על סכום של כ-700 עד 800 שקלים. היום אני משלם כ-1400 שקלים, סכום כפול״ מתלונן חיים. ״שטח הדירה רשום בטאבו על 101 מ״ר. לפני כשלוש שנים בניתי פרגולה בשטח 23 מ״ר ואז החלו הבעיות. הגיע בודק לדירה, ערך מדידות של שטח המגורים, של הפרגולה והמחסנים. הייתי בבית וליוויתי אותו לכל אורך הבדיקה. ואז קיבלתי בדואר חשבון ארנונה חדש – שטח הדירה שלי קפץ לפתע ל-150 מ״ר! עברו שנתיים, והנה בתחילת השנה קיבלתי התראת תשלום מהעירייה לפני נקיטה באמצעים משפטיים והתבשרתי ששטח הדירה שלי הוא בכלל 170 מ״ר וכי עלי עבור ההפרש של אותם 20 מ״ר רטרואקטיבית למשך שנתיים, סכום מצטבר של כ-1600 שקלים!״

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

כמו כול אזרח טוב, התקשר חיים לעיריית כרמיאל והביע את כעסו. ״בכול חשבונות הארנונה הקודמים היה רשום ששטח המגורים הוא 150 מ״ר, פתאום החליטו שיש לי 20 מ״ר יותר ושאני חייב לשלם עליהם רטרואקטיבית. נמסר לי שהגיע בודק נוסף לבית, לא הייתי נוכח בבדיקה והוא מצא שיש 170 מ״ר ולא כפי שנמצא בבדיקה הקודמת. מדירה בשטח 101 מ״ר העירייה הקפיצה לשטח של 170 מ״ר, בלי שום פרופורציה. ומה אני אשם אם הבודק הקודם טעה, למה עלי לשלם רטרואקטיבית את ההפרש ולשלם סכום גדול כזה?״

לדברי חיים העניין לא נגמר בכך. ״לשכני הצמוד בבניין, יש דירה זהה, פרגולה בשטח זהה והוא מחוייב על 147 מ״ר. כיצד נוהגים כאן באיפה ואיפה בין שכנים בעלי דירות זהות, אשמח לקבל הסברים ממי שאחראי על המדידות ואיך מבצעים אותן״.

פנינו לעיריית כרמיאל כמה וכמה פעמים בעניין זה ורק לאחר כשבועיים וחצי התקבלה התגובה הבאה: ״בשנת 2017 בוצע סקר מדידות ע"י חברת קלימי. אחד מדיירי הבניין… הגיש השגה והגיע לוועדת הערר אשר קבעה כי יש לבצע מדידה לכל הדיירים ברחוב ולחייב בשטחים משותפים״.

בעקבות המדידה בנכס הנ"ל נמצאה הגדלה של 28 מ"ר (מ-123 מ"ר ל-150.96 מ"ר) והנ"ל חוייבו בהגדלה מיום 1.11.17. ביום 21.3.19 בוצעה מדידה חוזרת ע"י המודד ונמצא כי השטח הינו 169.49 מ"ר, והחיוב נעשה רטרואקטיבית ליום 1.11.17 בהתאם להנחיות שהיו דאז״.

״הנ"ל פנו למחלקת הגבייה בעניין החיוב הרטרואקטיבי ולאור זאת הועלתה הסוגיה ע"י מנהלת מחלקת הגבייה בעירייה ירדנה חוסלקר בפני היוע"מ והוחלט כי יש לחייב מיום המדידה דהיינו 21.3.19 . לאור זאת, בוצע תיקון מ-123 מ"ר ל-169.49 מ"ר ועל התקופה הרטרואקטיבית זוכו. אך יחד עם זאת, חוייבו בשטח משותף עבור אחת הקומות ולא בסה"כ השטחים המשותפים. לאור זאת נשלח מודד בשלישית, עד היום טרם קבלנו תשריט עדכני״.

״לסיכום: הנ"ל מחוייבים מיום 21.3.19 בשטח של 169.49 מ"ר ולא מ-1.11.17. המתלוננים הגיעו למנהלת מחלקת הגבייה בעירייה ירדנה חוסלקר לקבלת קהל וקיבלו הסבר, החשבון תוקן והם יצאו שבעי רצון ואף הודו לה על השירות. יתרה מכך, מנהלת מדור שירות לקוחות יצרה עימם קשר ועידכנה אותם על הזיכוי וקבלה בגין ההפרשים נשלחה אליהם״.

כתבה מעניינת:

ישראל ליכטנשטיין כרמיאל זקא איחוד הצלה קופת חולים מאוחדת 2018

הכרמיאלי שחילץ פצועים במירון: הגיעו כדי לרקוד ולשמוח וחזרו בשקי גופות

שתפוישראל ליכטנשטיין היה בין הראשונים שהגיעו לזירת האסון במירון כדי לטפל בפצועים: אחד האירועים הקשים …


תגובה אחת

  1. עיר מושחתת מהיסוד ! אוכלת את תושביה ! לא פלא שיש הגירה שלילית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.