השבוע התפרסמה תלונה של מי שהיה מנהל משק הבית של בית ראש הממשלה. צריך לומר כי זו אינה תלונה ראשונה, לאורך כל שנות כהונתו של נתניהו כראש ממשלה הוגשו תלונות והתפרסמו תיאורים על התנהגות בלתי ראויה של שרה נתניהו

הגברת נתניהו

שתפו

 

הגברת נתניהו

השבוע התפרסמה תלונה של מי שהיה מנהל משק הבית של בית ראש הממשלה. צריך לומר כי זו אינה תלונה ראשונה, לאורך כל שנות כהונתו של נתניהו כראש ממשלה הוגשו תלונות והתפרסמו תיאורים על התנהגות בלתי ראויה של שרה נתניהו. לא הייתי מתייחס לשרה כלל, אבל אשת ראש ממשלה משפיעה על ראש המדינה, אדם שאמור להנהיג את המדינה בשקט ובראש צלול, לא יכול לעשות כך, כאשר הוא נאלץ לקום בשלוש בלילה כדי לשמוע את אשתו מתקשרת למנהל המשק, על מנת לנזוף בו על קניית חלב בשקית ולא בקרטון. וראש הממשלה ברקע, מבקש לעשות את מה ששרה רוצה כדי להרגיע אותה. זה מזכיר את הקפריזות של מרי אנטואנט… מסכן נתניהו שנתון לקפריזות של שרה, מסכנים תושבי ישראל שצריכים לסחוב על צוואר אבן ריחיים במשקל של טונה. אני מציע לנתניהו הצעה, תבחר, אם אתה רוצה להנהיג את המדינה, ואני מאלה שחושבים שאתה בסך הכל עושה עבודה לא רעה בכלל, אז שלח את הגברת הביתה, פטור אותנו מעולה של זו. אם אתה כל כך אוהב אותה, אז תתפטר מההנהגה, לך לקיסריה, חיה את חייך עם שרה והנח לנו.

 

מעצרים בפרשת הר-פז

אני מתקומם על המעצרים של שני קצינים בכירים ובעלי זכויות. אני כמובן מדבר על אבי בניהו מי שהיה דובר צה”ל ואלוף משנה ארז וינר, מי שהיה ראש הלישכה של הרמטכ”ל. הדברים היו ידועים וברורים. מדוע מעצר של אדם נורמטיבי הוא מעשה דרקוני, שפוגע בחופש הפרט בטרם הוכחה אשמתו? מבצעים מעצר כאשר יש חשש לשיבוש הליכי חקירה. הפרשה הזו כבר נדונה 3 שנים. מי שרצה לשבש, כבר שיבש. לא ברור מדוע בית המשפט מאשר מעצרים כאלה. בכלל, מה המשטרה והפרקליטות מחפשים בפרשה הזו? שתי לשכות מלכלכות אחת על השנייה. מה חדש? מה הפלא שהאזרח לא יכול לקבל שירות מגורמי החוק, כשהם עסוקים בהבלים שכאלה.

 

בוגי יעלון

שר הביטחון ביקר את המדיניות והחולשה האמריקאית, הוא דומה לאותו ילד שאומר, המלך עירום. מבקרים אותו, אבל הוא אומר דברי טעם, דברי אמת. אבל לא נראה לי שהפלסטינאים רוצים בשלום, הם תמיד חושבים שבסבלנות יכולים להשיג יותר. באשר לאמריקאים, נכון שצריך לשמור על כבודם אבל הוא לגמרי צודק, מדובר בנשיא חלש שלא מסוגל להתמודד עם האתגרים מחוץ לארה”ב. אמריקה מאבדת את מעמדה כמעצמה, כי היא לא מסוגלת לעצור, לא את האיראנים ולא את הרוסים. לא תמיד נעים לשמוע את האמת, אבל תפקידו של מנהיג, זה לא לספר סיפורי סבתא, הם בראש ובראשונה צריכים לומר את האמת לציבור.

צ’רצ’יל גדול המנהיגים בעת החדשה, כאשר עלה לשלטון ובנאומו הראשון לבני עמו הוא אמר ”אני לא מבטיח לכם דבר, מלבד דם יזע ודמעות“. הוא לא ניסה לטייח, הוא לא ניסה לצייר תמונה של מציאות ורודה, הוא אמר להם את האמת המרה. והאנגלים העריצו אותו והלכו אחריו באש ובמים.

ועוד מילה אחת על תהליך השלום, יעלון אמר שאבו מאזן לא רוצה שלום. אם היינו צריכים הוכחה לכך, באה פגישתו של אבו מאזן עם אובמה, הוא דחה את טיוטת העקרונות שהניחו בפניו האמריקאים. ליתר דיוק, הוא דחה את עקרון ההכרה בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי והוא מתעקש על זכות השיבה, לאמור להציף את ישראל במיליוני פליטים ממדינות ערב, במטרה למחוק את זהותה של ישראל כמדינה יהודית. כמו כן בחוצפה רבה, הוא דורש שחרור רוצחים ואחר כך הם יפוצצו את המשא ומתן. היש הוכחה גדולה מזו לסירוב לעשות שלום?

 

עשה לי את השבוע

אגודת הפסיכיאטרים הטורקית, הביעה דאגה למצב בריאותו הנפשית של נשיא טורקיה ארדואן. יפה… ברוכים הבאים למועדון השפויים. האיש הולך ומסתבך הולך ומתחרפן, כפי הנראה מתקרב סופו של רודן ומגלומן.

 

שתהיה לכם שבת שלווה ושקטה.

 

———-

 

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *