פיט סטפ פרו באנר עליון 2018-10
בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בחברת SCD ממשגב
ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26
הוט סינמה באנר מאמרים 2019-02
הסתדרות מרחב כרמיאל-משגב. צילום ארכיון

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בחברת SCD ממשגב

ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26
הוט סינמה באנר מאמרים 2019-02

עובדי החברה, הממוקמת במשגב ומייצרת מערכות אלקטרו-אופטיות ולייזר, הכריזו על הסכסוך בטענה שההנהלה לא מכירה בוועד. יואב קליין, יו”ר ההסתדרות במרחב כרמיאל: “קורא לראשי החברה להתעשת ולכבד את רצון העובדים ואת החוק”

 

מערכת זהר.נט

ההסתדרות הודיעה השבוע על סכסוך עבודה בחברת SCD (Semi-Conductor Devices) הממוקמת במשגב. זאת בטענה על אי-הכרתה לכאורה של הנהלת החברה בהסתדרות כארגון העובדים היציג וסחבת בכניסה למו”מ על הסדרת תנאי העסקתם של העובדים במסגרת הסכם קיבוצי.

עובדי החברה התאגדו בהסתדרות לפני כחודש. מאז, ולמרות שבפני החברה הוצגו הוכחות לכך שלמעלה משליש מהעובדים כנדרש בחוק חתמו על טפסי ההצטרפות להסתדרות, טוענת ההסתדרות כי בהנהלה לא מכירים בנציגות ובכך מתעכב תהליך ההידברות עם נציגות העובדים.

SCD עוסקת בייצור מערכות אלקטרו-אופטיות (גלאי חישה) בתחום הבלתי נראה ומערכות לייזר בהספק גבוה בעיקר לתעשייה הביטחונית וגם לשוק האזרחי. 50% מהמפעל מצוי בשליטת אלביט ו-50% בשליטת רפאל. כמנכ”ל החברה משמש ברוך גליק.

יואב קליין, יו”ר ההסתדרות במרחב כרמיאל, אמר בעקבות ההכרזה על סכסוך העבודה: “אני קורא להנהלת המפעל להתעשת ולהכיר בנו כארגון העובדים היציג, וזאת לאחר שהוכחנו כנדרש מאיתנו בחוק שלמעלה משליש מהעובדים חתמו והביעו באופן ברור את רצונם להקים ועד בהסתדרות. על החברה לכבד את רצון העובדים ואת החוק ולהיכנס עמנו למו”מ פתוח ולתהליך הידברות באשר להסדרת זכויות העובדים בהסכם קיבוצי”.

שתפו

כתבה מעניינת:

מפת עסקים בסיכון 2018

האם כרמיאל היא עיר בטוחה לעסקים?

עד כמה כדאי לפתוח ולנהל עסק בכרמיאל? לפי מדד המבוסס על נתוני חברת המידע העסקי CofaceBdi …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פיט סטפ פרו באנר עליון 2018-10

SHOP NOW
close-link