הסתדרות מרחב כרמיאל-משגב. צילום ארכיון

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בחברת SCD ממשגב

שתפו

עובדי החברה, הממוקמת במשגב ומייצרת מערכות אלקטרו-אופטיות ולייזר, הכריזו על הסכסוך בטענה שההנהלה לא מכירה בוועד. יואב קליין, יו”ר ההסתדרות במרחב כרמיאל: “קורא לראשי החברה להתעשת ולכבד את רצון העובדים ואת החוק”

 

מערכת זהר.נט

ההסתדרות הודיעה השבוע על סכסוך עבודה בחברת SCD (Semi-Conductor Devices) הממוקמת במשגב. זאת בטענה על אי-הכרתה לכאורה של הנהלת החברה בהסתדרות כארגון העובדים היציג וסחבת בכניסה למו”מ על הסדרת תנאי העסקתם של העובדים במסגרת הסכם קיבוצי.

עובדי החברה התאגדו בהסתדרות לפני כחודש. מאז, ולמרות שבפני החברה הוצגו הוכחות לכך שלמעלה משליש מהעובדים כנדרש בחוק חתמו על טפסי ההצטרפות להסתדרות, טוענת ההסתדרות כי בהנהלה לא מכירים בנציגות ובכך מתעכב תהליך ההידברות עם נציגות העובדים.

SCD עוסקת בייצור מערכות אלקטרו-אופטיות (גלאי חישה) בתחום הבלתי נראה ומערכות לייזר בהספק גבוה בעיקר לתעשייה הביטחונית וגם לשוק האזרחי. 50% מהמפעל מצוי בשליטת אלביט ו-50% בשליטת רפאל. כמנכ”ל החברה משמש ברוך גליק.

יואב קליין, יו”ר ההסתדרות במרחב כרמיאל, אמר בעקבות ההכרזה על סכסוך העבודה: “אני קורא להנהלת המפעל להתעשת ולהכיר בנו כארגון העובדים היציג, וזאת לאחר שהוכחנו כנדרש מאיתנו בחוק שלמעלה משליש מהעובדים חתמו והביעו באופן ברור את רצונם להקים ועד בהסתדרות. על החברה לכבד את רצון העובדים ואת החוק ולהיכנס עמנו למו”מ פתוח ולתהליך הידברות באשר להסדרת זכויות העובדים בהסכם קיבוצי”.

כתבה מעניינת:

צילום אילוסטרציה: Deposit Photos

סקר מדידות הארנונה בכרמיאל: איך תוכלו לערער?

שתפו ״הגדילו״ לכם את הבית ו״ניפחו״ את חשבון הארנונה שלכם? עשינו למענכם קצת סדר בעניינים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.