בית / משפחה פלוס / בריאות וכושר / ההרצאה שתחשוף שיטות טיפול חדשות ב-ADHD
ד״ר חן ריידר הרצאה בית חולים צפת 2019

ההרצאה שתחשוף שיטות טיפול חדשות ב-ADHD

ביום שני הקרוב תתקיים הרצאה של ד״ר חן ריידר בת 36, מכרמיאל, ראש המעבדה לחקר המוח במחלקה הנוירולוגית בצפת במטרה להעלות את המודעות לנושא הפרעת קשב

מערכת זהר הצפון

ביום שני הקרוב (8 ביולי, 10:30-12:00) תיערך באודיטוריום המרכז לבריאות הילד במרכז הרפואי זיו בצפת, הרצאה מרתקת המוגשת מטעם המחלקה הנוירולוגית כשירות לציבור ללא תשלום בנושא שיטות טיפול חדשניות בהפרעות קשב (ADHD). מי שתרצה על הנושא היא ד״ר חן ריידר בת 36, מכרמיאל, ראש המעבדה לחקר המוח במחלקה הנוירולוגית בצפת.

ד״ר ריידר, חוקרת מוח בתחום נוירו-פסיכולוגיה קוגניטיבית וד"ר לפסיכו-ביולוגיה מחקרית בהתמחות אלקטרו-פיזיולוגיה של מוח והתנהגות, נשואה לדריאן (בן 40). השניים מגדלים יחדיו את בנם איידן בן ה-3 ו-5 חתולים.

ריידר היא ילידת כרמיאל ותושבת העיר. היא למדה בביה"ס מגדים במגמת ביו-טכנולוגיה וסיימה בהצטיינות במחזור 2001. בצבא שירתה כבקרית שליטה ימית בחיל הים בבסיס ראש הנקרה. לאחר מכן בחרה ללמוד פסיכולוגיה ומדעי המוח באוניברסיטת בר אילן.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

במהלך הדוקטורט שלה במכון לחקר המוח וההתנהגות באוניברסיטת חיפה, הקימה את המעבדה לחקר המוח הראשונה במרכז הרפואי זיו. במעבדה המשתייכת למחלקה הנוירולוגית בניהולו של ד"ר ראדי שאהין, חוקרים כיום את המנגנונים המוחיים של מגוון הפרעות מוחיות ביניהן גם הפרעת קשב והפרעת דחק פוסט-טראומטית.

לדברי ד״ר ריידר, ״בהפרעת קשב ממנה סובלת 5%-15% מהאוכלוסיה מתבצע כיום אבחון בעייתי, סובייקטיבי ומוטה שנסמך על סימפטומים המדווחים על ידי המטופל וכן על מבחני קשב ממושכים שיכולים להיות מושפעים ממגוון רחב של גורמים כגון מצב רוחו, המוטיבציה ועירנותו של הנבדק. על בסיס שיטות אבחון מוטות ובעלות בעייתיות מדעית אלו, יכול להיקבע למטופל טיפול תרופתי כגון ריטלין…״

לאחרונה הסתיים במעבדה מחקר ראשוני ומקדים בשיתוף עם מכון ויצמן אשר השתמש בטכנולוגית fMRI שבאמצעותה הצליחו החוקרים להבחין ברשת מוחית שפועלת באופן שונה במוחם של נבדקים עם הפרעת קשב בהשוואה לנבדקים בריאים. במסגרת ההרצאה שתקיים ד״ר ריידר בצפת ב-8 ביולי, היא תסביר על המנגנונים המוחיים הפגועים בהפרעת קשב, תציג גם את תוצאות המחקר האחרון שנערך בשיתוף עם מכון ויצמן ואף תציג נתונים מדעיים מהספרות המחקרית על שיטות טיפול חדשניות להפרעת קשב וריכוז, כגון: נוירו-פידבק, גרייה מוחית, פטריות מרפא ועוד.

ד״ר ריידר: ״מטרת ההרצאה הינה העלאת המודעות לבעיה האבחונית של הפרעת קשב בקרב צוותי רפואה, אנשי מקצוע והקהל הרחב ולאפשר את הרחבת הדעת בנוגע לטיפולים חדשניים בהפרעה. ההרצאה ניתנת ללא עלות מטעם המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי זיו בצפת ומזמינה את כל מי שהנושא קרוב לליבו להגיע ולהרחיב את ידיעותיו בנושא״.

שתפו

כתבה מעניינת:

אישה יושבת מים בריכה קיץ 2019-07 צילום אילוסטרציה: יח״צ

אוהבים ים או בריכה? יופי, אבל כדאי שתשמרו על עצמכם

אוהבים לבלות בים ובבריכה? שהות ממושכת במים גורמת ליובש בעור, כיצד תשמרו על העור והשיער מפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable