גני ילדים תמונת אילוסטרציה 2018-07
תמונת אילוסטרציה. אין קשר לכתבה

הורים בכרמיאל כועסים: העירייה שיבצה את ילדינו בגנים שלא רצינו

שתפו

רישום יתר בגני יום ארוך הביא לכך שילדים רבים שובצו לקראת שנה״ל הבאה בגנים שלא נכללו ברשימת המועדפים של ההורים. עכשיו הם כועסים. העירייה: איננו מתחייבים לשבץ ילד לגן מועדון בסמוך למקום מגוריו

מאת גיל דובריש

הורים לילדי גנים בכרמיאל מביעים כעס על השיבוצים לקראת שנת הלימודים הקרובה. מאז התקבלו תוצאות השיבוץ לגני טרום חובה, לפני כשלושה שבועות, נשמעות טענות רבות מצד הורים על כך שעיריית כרמיאל לא התחשבה בבחירתם והציבה את ילדיהם בגנים אשר כלל לא רצו בהם.

כמו בכל שנה, נפתחה גם הפעם בחודש ינואר ההרשמה לגני הילדים בכרמיאל. תושבים התבקשו להיכנס לאתר ולמלא טפסי רישום אלקטרוניים עבור הילדים שיעלו בשנה״ל תשע״ט לגני טרום חובה. הורים שביקשו לרשום את ילדיהם לגני מועדון (יום ארוך) יכלו לבחור מתוך רשימה של כל הגנים בעיר וניתנה להם האפשרות לסמן שני גנים מועדפים עליהם. בעקבות הורדת המחירים בגני היום הארוך בכרמיאל לעומת אשתקד, הורים רבים בחרו לרשום את הילדים למסלול זה והדבר גרם לרישום יתר ולפתיחת גני יום ארוך חדשים. לאחרונה, עם קבלת תוצאות הרישום, התברר להפתעתם של הורים רבים כי ילדיהם שובצו בגנים שכלל לא נכללו ברשימת הגנים המועדפים עליהם.

ר׳ אם לילדה העולה לגן טרום חובה, מספרת: ״בעת הרישום בחרתי בשני גנים מתאימים, האחד מרוחק מהבית אבל קיבלתי עליו המלצות מצויינות והשני, בקרבת מקום לביתי, מרחק של חציית כביש. חשוב לי בבחירת הגן שיהיה מוכר וידוע באיכויות החינוכיות שלו ובדינמיקה של הצוות החינוכי, לכן לפני הבחירה ערכתי תחקיר, שאלתי הורים אחרים וגיבשתי את הרשימה המועדפת עליי. לפני מספר שבועות פורסמו השיבוצים, נכנסתי לאתר של העירייה ונדהמתי – הבת שלי לא שובצה לאף אחד מהגנים שסימנתי, ולא רק זאת – אלא שבחרו עבורה שרירותית גן חדש לגמרי שלא היה קיים בעת הרישום בחורף. ממה שהבנתי, מדובר בגן שיפעל במבנה ישן בו פעל במשך שנים מעון של חב״ד. נכון לעכשיו, המבנה לא מוכן לשנת הלימודים ועדיין לא הורכב צוות של גננת וסייעות. כשפניתי לעירייה ושאלתי מדוע לא שובצה בתי באחד מהגנים שבחרתי, נאמר לי שהיה ביקוש גדול מאוד לגני מועדון ולא היה מקום לכולם, לכן נאלצו לפתוח שלושה גנים חדשים״.

ר׳ מציינת כי ״העירייה טעתה בכך שלא ביצעה הליך סינון לגני מועדון. גני יום ארוך מיועדים לילדים לאימהות העובדות במשרה מלאה, אבל ידוע לי שנרשמו גם ילדים שהוריהם לא עובדים עד מאוחר, אם יש ביקוש כזה גדול, היה מקום לתת עדיפות לילדי הורים עובדים״.

תושב כרמיאל, בשם שחר, פירסם פוסט בנושא בקבוצת כרמיאלים מדברים, בו כתב: ״עיריית כרמיאל שלום! מקווה שיש לכם בבניין חדר פנוי לאכלס ילדים בשנה הבאה לאור השיבוצים ההזויים לגני הילדים!… למה אתם שולחים בחודש ינואר אופציות לשיבוץ אם בכל מקרה אתם לא מתחשבים בזה ויתרה מזו, סוגרים גן, שהופיע באופציות השיבוץ, גן מהמעולים שבעירנו, ולצערי אין הרבה גנים שניתן לומר זאת עליהם?״

הורה נוסף שפנה אלינו בעילום שם והביע התמרמרות בנושא, טוען כי ״העירייה לא ממש משתפת אותנו ההורים בכל הקשור לרישום. בחורף, כשמאפשרים לנו לרשום את הילד לגן, הם מפרסמים רשימה של גנים אפשריים, אבל עד שמגיעים להיערכות בקיץ, מתברר שחלק מהגנים האלה לא קיימים ולעומת זאת, יש גנים חדשים שנפתחים באופן פתאומי. בשביל מה העירייה נותנת לנו את האפשרות לבחור לאיזה גן לשלוח את הילד, אם היא לא מתחשבת בבקשות שלנו? בסוף מצאנו את עצמנו עם גן שלא רצינו, ששמענו עליו דווקא דברים פחות טובים. הבנתי מהעירייה שיש המון רישומים השנה, אבל בדיוק בשביל זה יש מינהל חינוך בעירייה, תפקידו להיערך מראש ובהתאם ולא ברגע האחרון. נגיש ערעור על השיבוץ, אני לא מוכן להתפשר בנושא, זה לא לעניין״.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״לפני כשנה הוביל ראש העיר מהלך להוזלת הצהרונים בסכום של כ-3000 ש״ח בשנה. הוזלה זו גרמה לרישום גדול יותר לגני מועדון. כתוצאה מהרישום הוחלט על פתיחה של שלושה גנים נוספים. בעת הרישום מובהר להורים כי גני מועדון הינם שירות עירוני – ואינם גנים שכונתיים. מחלקת החינוך אינה מתחייבת לשבץ ילד לגן מועדון בסמוך למקום מגוריו. באחריות ההורים לדאוג לסדרי ההגעה לגן המועדון וממנו״.

כתבה מעניינת:

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. צילום: דרור מילר

אורט בראודה: 8 בכירים משתכרים 6 ורבע מיליון ש״ח בשנה

שתפובתוך שנה אחת עלה מספר בעלי השכר הגבוה במכללה האקדמית להנדסה משלושה לשמונה. מכללת בראודה: …


תגובה אחת

  1. בשכונת גבעת רם בכלל אין אופציה לבחור. דיברתי עם מחלקת הגנים בעירייה והם הסבירו לי שמהשנה הם חילקו את השכונה לשני חלקים וכל חלק קיבל גן אחד של טרום חובה וגן אחד של חובה. וזהו אין לנו שום אפשרות לבחור, וכמובן שגם לא קיבלו את הערעור שהגשתי. ממש דיקטטורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.