בית / חדשות / חינוך / הורים לילדי גן שמעו על סגירתו – שבוע וחצי לפני תחילת שנה״ל

הורים לילדי גן שמעו על סגירתו – שבוע וחצי לפני תחילת שנה״ל

שתפו

גן ההגנה הממלכתי-דתי נפתח בשכונת רבין רק לפני שלוש שנים. להורים ניתנה האפשרות לבחור באחד מתוך שני גנים מרוחקים. אם לילדה: ״הילדים סובלים בגלל מאבקי כוח פנימיים״

מאת גיל דובריש

מה הביא לסגירתו של גן ההגנה בשכונת רבין, שנפתח רק לפני שלוש שנים? הורים בגן הממלכתי-דתי קיבלו בתחילת השבוע הודעה מעיריית כרמיאל על כך שהגן ייסגר וילדיהם יופנו לאחד משני הגנים הממלכתיים-דתיים הנוספים הפועלים בעיר – אך הם מרוחקים מאוד ועל מנת להגיע לשם נדרשת הסעה. ההורים הביעו כעס ומחו על ההחלטה, שלטענתם נובעת כתוצאה ממאבקי כוחות פנימיים מול הגננת, אשר פוגעים בראש ובראשונה בילדים עצמם.

״לא יתכן ששבוע וחצי לפני תחילת שנת הלימודים מודיעים לנו על סגירת הגן״ מסרה לנו אם לילדה הלומדת בגן ההגנה. ״מילא אם היו מודיעים לנו מראש כבר בתחילת חופשת הקיץ, אבל למה לחכות לרגע האחרון, כשהכל כבר מוכן לפתיחת שנה״ל״?

במהלך שנת הלימודים הקודמת, התלוננו מספר הורים כנגד הגננת במקום וביקשו להחליפה. הדבר יצר מחלוקת בין ההורים, שהתחלקו לשתי קבוצות, האחת מתנגדת להמשך עבודתה של מנהלת הגן והשניה מצדדת בגננת. לפני מספר חודשים קיבלו הורי הילדים שיחות טלפון מגורמים במערכת החינוך ונשאלו האם הם מעוניינים שהגננת תמשיך בתפקידה. בינתיים פעלה הגננת בהליכים משפטיים על מנת למנוע את הדחתה. בתחילת השבוע, כאמור, וללא הודעה מוקדמת, נמסרה להורים הודעה על סגירתו של הגן, זאת לאחר שכבר בוצע שיבוצם של 11 ילדים בגן ההגנה. לדברי אחת האימהות, ״מה שהביא לסגירת הגן אלה מאבקי כוח פנימיים מול הגננת על גבם של הילדים שלנו, הם אלה שסובלים מכך. אין גן ממלכתי-דתי נוסף בכל שכונת רבין, לכן הוצע לנו לשלוח את הילדים לאחד הגנים הקיימים – אתרוג בשכונה המערבית ומוריה בשכונת המייסדים, שניהם מרוחקים מאוד ויש צורך בהסעה אליהם הלוך וחזור. אינני מבינה את ההיגיון, מדוע לשלוח את הילדים לגן מרוחק כל-כך אם היה גן פעיל, קרוב אלינו לבית? אנחנו לא רוצים להגיע למצב שילדינו יגיעו בהסעה לגן״.

הורים שפנו אל העירייה ואל משרד החינוך על מנת למחות על סגירתו של הגן, טוענים כי הם השליכו האחד על השני את האחריות על קבלת ההחלטה. ״דיברנו עם ראש העיר ונאמר לנו שמשרד החינוך הודיע על סגירת הגן, מהנהלת המחוז במשרד החינוך נאמר לנו ההפך, שההחלטה היא של העירייה. אנחנו מרגישים אובדי עצות, לא יודעים מה לעשות… זכותנו המלאה לדרוש שהילדים ימשיכו ללמוד בגן קרוב לבית״.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: ״הרשות פעלה בעניין זה כדת וכדין והגישה, בעתה, בקשה לסגירת הגן, לפי ההליך המחייב. יחד עם זאת, סוכם כי במידה שמספר הילדים הנרשמים לגן זה לשנה הבאה לא יפחת מהמינימום המחייב, הרי שגדולה ההיתכנות לפתיחת הגן בתשע״ז, ככל הנראה ללא שינויים פרסונאליים דרמטיים״.

בפניה נוספת לדובר משרד החינוך, דוד גורלי, על מנת להבהיר את הדברים, הוא מסר כי ״הרשות פונה ומבקשת, ההחלטה משותפת, סגירת גן פירושו גריעת סייעת, תקציבי רשות, לוגיסטיקה וכדומה״.

תגובת העירייה: ״עיריית כרמיאל ומשרד החינוך עושים מאמץ להמשיך ולהפעיל את הגן גם בשנת הפעילות הקרובה״.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי 2019-02-28 copy

תרומה של 600 אלף ש״ח לטובת בי״ס לצרכים מיוחדים בכרמיאל

שתפוהתורמת היא קרן בריטניה בישראל JNF UK. הכסף ישמש להצטיידות ואבזור בית הספר – בו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.