בית / חדשות / חדשות כרמיאל / החל המאבק הציבורי נגד ביטול הרכבת הישירה בין כרמיאל לת״א
רכבת כרמיאל קטר 2017-12

החל המאבק הציבורי נגד ביטול הרכבת הישירה בין כרמיאל לת״א

שתפו

ראש העיר פנה אל שר התחבורה בדרישה לבלום את המהלך: זו שערוריה״! תושבים יזמו עצומה הקוראת לרכבת שלא לנתק את כרמיאל מהמרכז. ביום שישי תתקיים הפגנה גדולה מול תחנת הרכבת

מאת גיל דובריש

בעקבות ביטול הרכבת הישירה בין כרמיאל לתל אביב החל מ-1 בספטמבר כפי שפורסם בפורטל זהר הצפון (כנסו לכתבה), מתח ראש העיר עדי אלדר ביקורת קשה על הממשלה ומשרד התחבורה בפרט.

אלדר אמר השבוע כי ״ההחלטה ביטול הרכבות הישירות היא שערוריה! שוב ממשלת ישראל זנחה את הפריפריה. במקום לתת עדיפות לחיבור הצפון והדרום למרכז הארץ הגדילה ממשלת ישראל את מרחק הנסיעה״.

אלדר הוסיף ואמר עוד כי ״המדינה השקיעה למעלה מ-3 מיליארד ש״ח במסילת הרכבת אחרי עשרות שנים של תכנונים ולאחר שקו הרכבת לכרמיאל פועל באופן מוצלח ולמעלה מ- 200,000 נוסעים בחודש בממוצע החליטו במשרד התחבורה להפוך את הקו לגליל כרכבת פרברית״.

ראש העיר ציין כי פנה בדחיפות לשר התחבורה ודרש ממנו לעצור את המהלך והפגיעה בתושבי כרמיאל והגליל. ״אין בכוונותינו לעבור לסדר היום!״ סיכם.

בעיריית כרמיאל נערכים להפגנה גדולה שתתקיים ביום שישי הקרוב (בשעה 11:00) מול תחנת הרכבת בעיר. לאחר ישיבה דחופה בעירייה אותה כינס אלדר, הוחלט על קיום הפגנת מחאה כצעד נוסף במאבק לביטול הגזירה.

בעקבות ההחלטה על ביטול הרכבת הישירה בין כרמיאל לתל אביב, פתחו תושבים עצומה ציבורית הקוראת לרכבת ישראל לבלום את המהלך. בעצומה שעליה חתמו כבר אלפי תושבים נכון לעכשיו (שלישי בבוקר), נכתב: ״לא לנתק את קו כרמיאל! החל מספטמבר רכבת ישראל מתכוונת לבטל את הרכבת הישירה כרמיאל – באר שבע (חוץ מימי ששי ומוצ"ש) כך שכל הנסיעות מכרמיאל למרכז ידרשו החלפה בחיפה. אחרי כל ההשקעה של חיבור קו הרכבת, לא יעלה על הדעת שלא תהיינה רכבות ישירות למרכז שנותנות שירות נוח ומהיר לתושבי הגליל. אנחנו מבקשים מרכבת ישראל לשמר לוח זמנים הכולל רכבות ישירות בשעות העומס בקו כרמיאל – מרכז הארץ״.

כתבה מעניינת:

בית אבות בראט צילום מאתר הבית של עמותת בראט

הסתיימו הבדיקות בבית אבות בראט: אף דייר לא נדבק בקורונה

שתפואפשר לנשום לרווחה: תוצאות שליליות בכל בדיקות הקורונה שנערכו לדיירים ולעובדים בבית האבות בכרמיאל מאת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.