בית / כרמיאל / פלילי ומשפטי / אדם החשוד כפדופיל מסוכן ניסה לבצע בשבועות האחרונים סדרת מעשים מגונים בילדים מכרמיאל
צילום אילוסטרציה

אדם החשוד כפדופיל מסוכן ניסה לבצע בשבועות האחרונים סדרת מעשים מגונים בילדים מכרמיאל

שתפו

החשוד, בן 29, תושב אחד המושבים באזור, פעל באזור השכונה הדרומית וניסה על-פי החשד לפתות ילדים באמצעות ממתקים וכסף. מעצרו הוארך חמש פעמים, המשטרה הגישה נגדו הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום

מאת גיל דובריש

בשבועות האחרונים פעל בכרמיאל גבר החשוד כפדופיל, שניסה על-פי החשד לבצע סדרה של מעשים מגונים בילדים תושבי העיר. מדובר בצעיר בן 29, תושב אחד המושבים באזור. הוא עצור בתחנת המשטרה בכרמיאל מאז ה-16 במאי ומעצרו הוארך במהלך החקירה במשך 5 פעמים. עד כה נחקרו בתחנת המשטרה לפחות 6 ילדים, שעל-פי החשד ניסה לפתותם.

הפרשה התפוצצה לאחר שילד בן 9 מכרמיאל דיווח להוריו כי אדם זר ניגש אליו ברחוב מורד הגיא וניסה לפתות אותו ללוותו לרכבו באמצעות ממתקים. הילד והוריו פנו למוקד העירוני ושם הצליחו באמצעות מצלמות האבטחה לזהות את האיש. הוא נתפס למחרת, כשהגיע פעם נוספת לאזור, הובא לחקירה ונעצר.

לזהר הצפון נודע כי במהלך חקירתו, הודה החשוד במספר מקרים שבבהם ניסה לפתות ילדים בכרמיאל, אך בשלב מתקדם יותר  של החקירה חזר בו מהודאותיו. החוקרים זימנו לגביית עדויות 6 ילדים בגילאי 5-11, כולם בני הקהילה החרדית בעיר, שעל-פי החשד ניסה הגבר לבצע בהם מעשים מגונים. הילדים התבקשו להשתתף במסדר זיהוי וחלקם זיהו אותו בוודאות והצביעו עליו כמי שניסה לפתות אותם.

מעדויות הילדים שהגיעו לחקירות כשהם מלווים בהוריהם, דפוס הפעולה של החשוד היה זהה: מתברר כי מסוף חודש אפריל ועד למעצרו, הוא נהג להגיע כמעט מדי יום לשכונה הדרומית, בעיקר ברחוב מורד הגיא, שם שוכנת קהילה חרדית גדולה ולנסות לפתות ילדים קטנים, רובם בנים, ללוות אותו לרכבו, בדרך-כלל באמצעות ממתקים. באחד המקרים סיפר ילד בן 5 כי החשוד אף שילם לו סכום מזומן של 40 שקלים והבטיח לו כי בכסף זה יוכל לקנות לעצמו ממתקים רבים. לא ברור מדוע האיש בחר דווקא בילדים מהקהילה החרדית, מאחר שהוא עצמו איננו חרדי או דתי.

בכל המקרים, ללא יוצא דופן, גילו הילדים מודעות גבוהה, לא התפתו להצעה, התרחקו מיד מהאיש ואף פנו למבוגרים שהיו במקום כדי להתריע על הנעשה. אחד הילדים, כבן 11, אף ניגש לתא טלפון ציבורי והתחזה כמי שמחייג להוריו על מנת להרחיק את החשוד ממנו.

הורה לאחד הילדים שנחקרו, סיפר לזהר הצפון, כי “החוקרים הופתעו מרמת המודעות הגבוהה של הילדים בנושא ההטרדות המיניות ותגובתם המהירה והנכונה, דבר שלא מובן מאליו, במיוחד לא בקהילה החרדית הסגורה”.

עורך דינו של החשוד ציין במעמד הגשת הצהרת התובע, כי מדובר באדם נורמטיבי הלומד תעשיה וניהול ועובד ברפא”ל, אשר אין לו כל קשר למעשים המיוחסים לו.

כתבה מעניינת:

תחנת משטרה משטרת כרמיאל 2017-12

המשטרה חוקרת תלונה על אלימות נגד פעוט במסגרת חינוכית

שתפו(עדכון אחרון: יום ה׳ 22.4.2021, 10:30) מערכת פורטל זהר.נט משטרת כרמיאל חוקרת בימים האחרונים תלונה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.