ילדים משחקים צילום אילוסטרציה: PixaBay
ילדים משחקים צילום אילוסטרציה: PixaBay

החשיבות הרבה של משחקים לילדים

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

משחקים לילדים

חנויות המשחקים והצעצועים ואתרי האינטרנט בתחום זה, עמוסים בהיצע נרחב של משחקים לילדים על פי הגילים השונים. לכל אחד מהמשחקים הללו יש מטרה וכאשר ההורים רוכשים בכל פעם משחק אחר שמתאים לגיל של ילדם, הם מקדמים את החשיבה, התפיסה הצורנית, ההתנהלות העצמאית, הערכים ושפע של דברים נוספים שהם חשובים לחיי היום יום. הלמידה באמצעות משחקי הקופסה השונים מעשירה באופן ניכר את אוצר המילים, את רמת הידע, יכולת האבחון, דרגת חשיבות, סדרי עדיפויות ועוד.

אחד הדברים החשובים שההורים מקנים לילדים באמצעות קוביות משחק הוא העובדה שהמשחק הוא למטרה של הנאה ושל למידה, לכן אפשר לעיתים להפסיד במשחק, או להרוויח בו. הכול עניין של מזל או של האסטרטגיה שבה השתמש הילד. ילדים באופן טבעי רוצים תמיד לנצח ולרבים מהם יש באמת יכולות של ראייה לטווח הרחוק ולכן במקרים רבים הם מנצחים במשחק. עם זאת כאשר הם מפסידים, הם צריכים לקבל זאת בהבנה וברוח טובה. תוצאת המשחק יוצרת לא אחת תרעומת אצל הילדים כיוון שהם מאד לא מרוצים מההפסד הצורם, אך עם ההתפתחות והגיל לאט לאט רובם מבינים זאת.

משחקים לילדים צעד אחר צעד

לאחר הלידה של הילד הבכור, ההורים אינם יודעים מאיפה להתחיל בהרגלי הלמידה ולכן רבים מהם קוראים באתרי האינטרנט או בספרים את הגישה הנכונה והחינוכית ובדרך זו הם לאט לאט קונים עבורם משחקים לילדים המתאימים שיצרו עבורם ערך מוסף. הצעירים נהנים מאד להרכיב פאזלים, זה מתחיל מכמות קטנה של חלקים ועם הזמן כמות החלקים עולה.

ההורים מלמדים אותם את בסיס החשיבה כדי שהילדים יוכלו בעתיד להרכיב בזכות ההיגיון כל פאזל, כמו הרכבת המסגרת בשלב הראשון, חיפוש המשכיות של פריט שקיים בפאזל כדי למצוא את החלק המשלים אותו וכו'.

למידה בבית

הילדים הפעוטים שנמצאים במעון ולאחר מכן ממשיכים לגן הילדים, מקבלים בכל יום המון ידע הקשור ללמידה, יצירה וחיים חברתיים. בבתים רבים מוסיפים לכך ממד של למידה כיפית בבית וזאת כדי להעשיר את רמת הידע שלהם. זה קורה באמצעות משחקים לילדים כמו משחקי הרכבה מפלסטיק, מגנטים שבעזרתם בונים מבנים הנדסיים בשלל צורות, משחקי חשיבה כמו מה במשבצת, משחק הזיכרון, סולמות וחבלים ועוד.

המעטפת הנוספת של הבית היא נדבך חשוב ברמת ההבנה של הילדים ורבים מהם נהנים ממשחקי הקופסה לא פחות מאשר מהמשחקים השונים שיש להם במסכים שלהם.

חשיבה יוצאת דופן

אחת הדרכים המוצלחות ביותר כדי שילד יפעל באופן עצמאי, היא להעשיר את משחקים לילדים באמצעות משחקים כמו לגו אשר בהם הוא אמור להרכיב דמות, בית, כלי תחבורה או כל פריט אחר באמצעות תוכניות מדויקות. תחילת הדרך אינה פשוטה כיוון שעליו להבין את שיטת העבודה, כיצד סופרים את גודלם של אבני המשחק ומחברים אותן זו לזו באופן מדויק. אך עם הזמן כל ילד משפר את היכולות שלו ומסוגל לבנות בדרך זו כל תוכנית.

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

 משפחה חוף ים

עוברים את הקיץ בשלום

שתפומערכת פורטל זהר.נט עם תחילתו של הקיץ וצאתם של הילדים ובני הנוער לחופש הגדול, עולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.