קורקינטים חשמליים צילום עופר סגל 2019-05

החשמל זורם שוב

שתפו

 

עופר סגל

סמנכ"ל מכירות  ופיתוח עסקי AWACS – משווקת מערכות למניעת תאונות

אבא לשני בנים, עוסק נלהב בתחום הרכב והטכנולוגיות ג'אדגטים מ ואביזרים כבר 25 שנה.

נייד: 054-7317703

 

שלום רב,

השבוע אני רוצה לדבר על נושא הרכבים החשמליים ועל המהפכה שמגיעה בשנית לישראל, אשר נתמכת בהצלחת המיזמים בישראל של מכירת והשכרת אופניים וקורקינטים חשמליים וייבוא האוטובוסים החשמליים אשר גדל בצורה משמעותית בתקופה של השנה האחרונה.

מדוע בשנית? אם נחזור קצת אחורה בשנים נגיע לנתון, שבשנת 2013 קרסה בישראל חברה בשם בטר פלייס בראשותו של היזם שי אגסי אשר הביא את הבשורה החשמלית לישראל.

גם זה יעניין אתכם בתחום התחבורה:

תחבורה שיתופית, אם נרצה אין זו אגדה

המכשיר שימנע תאונות דרכים

הכוונה של מיזם בטר פלייס  היה להקים תשתיות תפעול ותמיכה היקפיים עבור כלי רכב חשמליים, ולהקים בישראל מערכת תחבורה להמונים, אשר תשים קץ לתלות שלנו,כאן בישראל ושל העולם בנפט ובדלק.

המיזם נכשל, ולא הצליח לייצר את ההבטחה ועד היום נותרו חלק מהתחנות עומדות שוממות ומזכירות לנו את הכישלון של החברה .יש הטוענים כי המיזם הקדים את זמנו , ורק כיום לאחר מספר שנים, יש את התשתיות הדרושות להבאת רכבים חשמליים לישראל. למרות הניסיון הכושל אנו עדים באחרונה למספר יוזמות הקשורות בנושא הנ"ל.

2 חברות גדולות ומשמעותיות זכו במכרזים להקמת רשת עמדות הטענה לכלי רכב חשמליים, אחת מהחברות הנה חברת אפקון מקבוצת שלמה , אשר זכתה באפשרות להקים תחנות הטענה עבור לקוחות פרטיים במרכזים המסחריים של ביג, ובנוסף עבור יבואני הרכב שהחלו לבחון את נושא ייבוא הרכב החשמלי שוב לישראל, זכתה החברה ומקימה עבור יבואני הרכב עמדות הטענה בגליל ובמצפה רמון.

החברה השנייה אשר נכנסת לתחום הנה יבואנית הרכב, טויוטה (יוניון מוטורס) באמצעות חברה שהוקמה לפעילות בשם אי וי אדג אשר החלה לבצע התקנות כפיילוט בחניון גולדה בתל אביב, ובאוניברסיטת בר אילן ,עד סוף השנה אמורה החברה להשקיע מספר מיליוני שקלים ובהצבת כ-300 עמדות טעינה עירוניות.

לחברה יש כבר מספר הסכמים אסטרטגיים עם מספר רשתות ובהם רשת חצי חינם, רשת קניוני רננים, סימול אשדוד, עמק סנטר עפולה ואחרות. וכן סגרה הסכם עם רשת תחנות התדלוק מיקה להצבת עמדות טעינה שיוכלו לשרת את הלקוחות. החברה ביצעה גם שת"פ עם חברת מילגם שאחת מחברות הבנות שלה הנה פנגו.

היבואן עצמו עדיין לא החל לשווק רכבים חשמליים או היברידיות נטענות, ואולם מאמינים כי תחום הרכב החשמלי והנטען אמור לגדול בצורה משמעותית בשנים הקרובות.

אנו רואים מספר יבואני רכב אשר החלו לייבא רכבים חשמליים אשר מפחיתים את השימוש בדלק , וכמו כן אנו עדין למספר חברות ליסינג אשר הרימו את הכפפה והחלו לשווק ללקוחות שלהם ליסינג של רכב חשמלי, כאשר נושא שווי השימוש של רכבי מאין אלו מופחת מאשר רכבים בנזין

בכנסים האחרונים בהם השתתפתי בתחום הרכב עלה הנושא של הרכבים החשמליים , ואנו עדים לפעילות ענפה של גורמים רבים בתחום למען הצלחת המיזמים.

אני אישית אשמח לראות הרבה יותר רכבים חשמליים מסתובבים בישראל, כי הרי עלות הנסיעה לאילת או לצפון הרחוק כאשר היא נתמכת במנוע חשמלי, הרבה יותר נעימה לסביבה וחסכונית לאזרחים.

לתגובות, [email protected]gmail.com

כתבה מעניינת:

זרקור על חברות יצור האוטובוסים בישראל

שתפועופר סגל דירקטור מכירות בחברת טרפילוג ומנהל בפועל את סגל גרופ אבא לשני בנים, עוסק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.