אלעד פריזאט נספה בשריפה צפת 2019-05-25 צילום באדיבות המשפחה
אלעד פריזאט צילום באדיבות המשפחה

הטרגדיה בצפת: הילד שנספה בשריפה – בנו של תושב כרמיאל

שתפו

מדובר בילד מנישואים קודמים של האיש. הדוד מספר: ״ברגע שהאב שמע על האסון הוא התמוטט, התרסק״

מערכת זהר הצפון

לטרגדיה שאירעה אתמול (שבת) בצפת, בה נספה אלעד פריזאט, פעוט כבן 3.5 בשריפה שפרצה בביתו, יש קשר כרמיאלי. אביו של הילד המנוח הוא א׳ תושב כרמיאל (שמו המלא שמור במערכת). הלוויתו של הילד תתקיים בשעה 16:00 בבית העלמין בצפת (שער דרומי).

א׳, בן 32, חי עד לאחרונה בכרמיאל, אבל עבר לאחרונה ליישוב אחר בעקבות התערבות מינהל הרווחה בכרמיאל. בעבר התגורר א׳ בצפת והתחתן עם בת המקום. לשניים נולדו שני ילדים, בני 6 ו-3.5. בשריפה אתמול, נספה כאמור הילד הצעיר מבין שני האחים.

קיראו בפורטל זהר הצפון:

השריפה פרצה בשעות הצוהריים בדירת קרקע בבניין מגורים ברחוב דוד אלעזר בצפת. למקום הוזעקו כוחות רבים של מכבי אש. עם הגעת הצוותים לשריפה ביקשה האם להציל את בנה אלעד שנלכד בתוך הדירה הבוערת. צוות הכיבוי לא היסס ונכנס לתוך הדירה בה שרר חום עז של מאות מעלות, חילץ את הילד ומסר אותו מבעד החלון לגורמי הרפואה – אשר פינו אותו למרכז הרפואי זיו. מצבו של הילד הוגדר אנוש ומותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. 16 דיירים נוספים בבניין נפצעו באורח קל עד בינוני משאיפת עשן והועברו לטיפול בבית החולים. סיבת האירוע נחקרת.

עם היוודע האסון, יצרו מכרים של א׳ קשר עימו ובישרו לו את הבשורה הקשה. דודו של א׳ מכרמיאל מספר: ״זו טרגדיה נוראה. בגיל 3 הוא איבד את אחותו הקטנה שנפטרה באורח טראגי, לפני 4 שנים הלכה לעולמה אימו… אתמול נאלצנו לבשר לו על מותו הנורא של בנו הצעיר. ברגע ששמע על האסון א׳ הגיב בבכי ובכאב רב. הוא פשוט התמוטט והתרסק כששמע על מה שקרה. למרבה המזל יש עובדים סוציאליים שמסייעים לו – גיל ממינהל הרווחה בכרמיאל הרים  את כל הגורמים ׳על הרגליים׳ באישון לילה כדי לעזור ולסייע. יש אנשים טובים בכרמיאל שמכירים את א׳ ונמצאים איתו בקשר. למרות שכבר אינו מתגורר עם אם ילדיו הוא שומר על קשר עם הילדים, בעיקר עם הילד הגדול יותר בן ה-6. זו טרגדיה נוראה, אין מילים בפינו לנחם את א׳. יהי זכרו של אלעד ברוך״.

שריפה בית צפת דוברות כיבוי אש 2019-05
הילד נלכד בבית בזמן השריפה. צילום: דוברות כיבוי אש

 

כתבה מעניינת:

טניה מזרסקי חברת כנסת

מזל טוב, מזרסקי!

שתפוהיסטוריה בכרמיאל: אם לא יקרה משהו חריג במיוחד ב-48 השעות הקרובות, תיכנס ממלאת מקום ראש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.