בית / חדשות / חדשות כרמיאל / "הטרור" השקט
חדשות כרמיאל
צילום אילוסטרציה, לרכבים המצולמים אין קשר לכתבה

"הטרור" השקט

שתפו

המלחמה בקטל בדרכים: ב-7.5 השנים האחרונות, חולקו בכרמיאל לא פחות מ-500 דו"חות לנהגים שחצו צמתים באור אדום, ממוצע של 66 דו”חות לשנה

מאת גיל דובריש

ב-7 וחצי השנים האחרונות, משנת 2008 ועד קיץ 2015 בכרמיאל, נרשמו בכרמיאל 500 דו"חות לנהגים שחצו צמתים באור אדום. מדובר בממוצע של 66 דו”חות מדי שנה. כך עולה מבדיקה שערכה עמותת אור ירוק, העוסקת במלחמה בקטל בכבישים. יש לציין כי הנתונים מתייחסים אך ורק, כמובן לנהגים שנתפסו “על חם” ולא משקף את מספר הנהגים שעבר על החוקים. כרמיאל מדורגת במדד זה במקום ה-27 בארץ.

בעמותה מציינים כי כל נהג שחוצה צומת באור אדום, מהמר למעשה על חייו ועל חיי הנהגים האחרים בכביש. בסה”כ ברחבי הארץ נרשמים מדי שנה כ-20 אלף דוחות לנהגים שנתפסו נוהגים באור אדום בצמתים.

שמואל אבואב מנכ”ל עמותת אור ירוק, אומר, כי “מדובר בנתונים מפחידים ומטרידים שניתן לשנות אותם. במקומות שבהם הוצבו מצלמות רמזור ירד מספר התאונות באופן משמעותי. ולכן, המשרד לביטחון הפנים חייב להנחות ולתקצב את המשטרה בהצבת מצלמות רמזור, בולטות, משולטות, באותם צמתים מסוכנים שבהם נהגים חוצים את הצומת באור אדום ומסכנים את החיים שלנו. אדם שידע כי הוא נכנס לצומת מצולם, יחשוש ולא יעבור באור אדום”.

כתבה מעניינת:

חדשות כרמיאל

כמעט מחצית מבני הנוער בכרמיאל מודים: נהגנו ללא רישיון

שתפומחקר חדש ומקיף של עמותת אור ירוק בקרב 322 תלמידי י״א בעיר חושף: 46% הודו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.