בית / חדשות / חינוך / היו״ר החדש של הנהגת ההורים: נגרום לשקיפות גם בבתי ספר שלא משתפים פעולה עם ההורים
משה אלפנדרי 2018-12

היו״ר החדש של הנהגת ההורים: נגרום לשקיפות גם בבתי ספר שלא משתפים פעולה עם ההורים

סא״ל במיל׳ משה אלפנדרי יחליף בתפקיד את ענת בראונשטיין. מכהן ב-15 השנים האחרונות בהתנדבות במועצות הורים בית-ספריות

מערכת זהר הצפון

יו״ר חדש להנהגת ההורים העירונית בכרמיאל: בישיבת מועצת ההורים נבחר פה אחד לתפקיד סא״ל במיל׳ משה אלפנדרי (50), המכהן בשנים האחרונות כיו״ר מועצת ההורים באורט כרמים. בישיבה נבחרו גם סגניו של אלפנדרי: דודי שבת, יו"ר מועצת ההורים בבית הספר אדם חברה וטבע ואלה טלקר, יו"ר מועצת ההורים בבית הספר רקפת.

משה אלפנדרי מתנדב ב-15 השנים האחרונות במועצות הורים בית ספריות, הוא מכהן כאמור כיו״ר מועצת ההורים באורט כרמים ולפני כן שימש כסגן היו״ר בכרמים וכיו״ר מועצת ההורים באורט פסגות. בעבר היה שותף בקידום החזרת כספי הורים בסוף שנת הלימודים, נושא שלדבריו מהווה כיום חלק מחוזר מנכ"ל ומחייב בתי ספר להחזיר כסף בסוף כל שנה, במידה ונשארו עודפים. עם בחירתו שיבח את קודמתו בתפקיד, ענת בראונשטיין והודה לה ״על העשייה רבת השנים, על התרומה במשך שש השנים האחרונות בהם כיהנה כיו"ר מועצת הורים בית ספר כרמים ובשנתיים האחרונות כיו"ר מועצת הורים עירונית, בהצלחה בהמשך״.

אלפנדרי, תושב כרמיאל משנת 1993, נשוי לסימה ואב לשלושה, הוא איש קבע לשעבר, שירת במשך 25 שנים בתפקידי שדה בצה״ל, בתפקידו האחרון היה מפקד בסיס ירדן ברמת הגולן. לדבריו, ״במהלך תפקידי זה יצא לי לפגוש לא מעט חיילים וחיילות ללא בגרות וללא 12 שנות לימוד, חיילים שנפלטו ממערכת החינוך מכל מיני סיבות, אותם חיילים סימו את השירות הצבאי שלהם, חלקם אף השלימו בגרויות ו-12 שנות לימוד תוך כדי השירות״.

אלפנדרי שממשיך לשרת בצבא במסגרת המילואים, עבד מאז שחרורו ועד קיץ 2018 כמנהל בחברה פרטית בקיבוץ עמיר. ביולי האחרון הקים חברת ייעוץ פרטית בתחום התפעול והלוגיסטיקה.

משה אלפנדרי יור הנהגת ההורים 2018-12משה אלפנדרי יור הנהגת ההורים 2018-12משה אלפנדרי יור הנהגת ההורים 2018-12
משה אלפנדרי

״בתפיסת העולם החינוכית שלי, אני בראש ובראשונה בעד לקבל את האחר והשונה, אני אחתור לכך שכל התלמידים בעיר יקבלו הזדמנות שווה״ אומר היו״ר החדש של הנהגת ההורים. ״בתחום תשלומי ההורים אדאג שתהיה שקיפות מלאה של בתי הספר מול מועצות ההורים, וכמובן שיתוף פעולה מלא שלנו, ההורים, עם מנהלי ומנהלות בתי הספר. ישנם מספר בתי ספר בעיר אשר לא מוכנים לשתף פעולה עם ההורים ולא מוכנים להראות להם מה נעשה עם כספיהם, אני אפעל בשיתוף פעולה מלא מול אותם מנהלים ומנהלות על מנת לגרום לשקיפות זו להתקיים. בנוסף, חלק גדול מציבור ההורים לא מודע לזכויות התלמידים במערכת החינוך. בחודשים הקרובים אפעל להגברת המודעות בקרב ציבור התלמידים וההורים לנושאים שהזכרתי״.

אלפנדרי מוסיף ואומר: ״אני נגד אלימות מכל סוג שהוא ובעד אפס סובלנות לאלימות מצד כל שהוא, אני מזהה במדיה החברתית מגמה של עליה בתלונות בתחום זה. חשוב לדעת שגוף מועצת ההורים לא מייצג את ההורים רק בנושא הכספים, אלא גם בתחומים נוספים. מועצת ההורים הוא גוף נייטרלי שתפקידו לעזור בפתרון בעיות או בגישור על פערים שנוצרים מול המערכות בעיר״.

על השאלה איזה מין יו״ר הנהגת הורים הוא יהיה, הוא משיב: ״אני אהיה יו״ר של אנשים, אהיה יו״ר של שיתוף פעולה, אני עומד להיות יו״ר שיעזור להורים להתמודד עם הקשיים ועם המערכת, הכל בצורה חיובית כמובן״.

שתפו

כתבה מעניינת:

כיבוי אש שריפה תחנת דלק

90% מהשריפות – בגלל מגע אדם

מאות שריפות בשבוע, עבודה מסביב לשעון – כך נראה יום עבודה טיפוסי בתחנת הכיבוי לב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable