קבר רבי ישמעאל כהן גדול בסג׳ור. צילום אריאל פלמון (ויקיפדיה)
קבר רבי ישמעאל כהן גדול בסג׳ור. צילום אריאל פלמון (ויקיפדיה)

הילולת רבי ישמעאל כהן גדול: המשטרה תחסום הכניסה לאתר הקבר

שתפו

ההילולה הגדולה שבה משתתפים מדי שנה כרמיאלים רבים, לא תתקיים הפעם באתר הקבר – בהנחיית המשטרה ובגלל ליקויי בטיחות. גורמים בכרמיאל מותחים ביקורת: החלטה מיותרת

מערכת פורטל זהר.נט

לקראת ההילולה השנתית של רבי ישמעאל כהן גדול שאמורה להתקיים בסוף השבוע הקרוב, נסגר למבקרים אתר הקבר בכפר סג׳ור וזאת בשל ליקויי בטיחות במבנה. המשטרה הודיעה כי היא תציב מחסומים בדרך המובילה לקבר ותמנע את הגעת החוגגים אליו בהילולה. עוד נמסר מהמשטרה כי הציבור הרחב מתבקש להישמע להנחיות השוטרים ולא להגיע לקבר כדי להימנע מסיכון חיי אדם. גורמים בכרמיאל מביעים תמיהה לנוכח ההחלטה ומותחים עליה ביקורת.

רבי ישמאל כהן גדול היה מראשי הדור הראשון של התנאים ושימש ככהן גדול בבית המקדש השני. הוא נמנה על עשרה הרוגי המלכות. לפי המסורת הוא נטמן בקבר שנמצא בפאתי הכפר הדרוזי סג׳ור. גם תושבי הכפר מתייחסים בכבוד לקבר ומייחסים לו סיפורי ניסים.

ביום ההילולה השנתית, כ״ה בסיון, פוקדים רבים את קבר רבי ישמעאל כהן גדול באירוע מאורגן שבו נוטלים חלק גם נציגי הרשויות באזור, רבנים ותושבים מכרמיאל, משגב וכל האזור.

גורמים בכרמיאל טוענים כי ההודעה על סגירת המתחם למבקרים נובעת מחשש מוגזם עקב האסון שאירע במירון בל״ג בעומר האחרון, שבו נהרגו 45 בני אדם. ״זו החלטה מיותרת וחבל שכך״ מציין מקור בכיר על ההחלטה. ״כמות הקהל שמגיעה למקום בהילולה לא משתווה להיקף המבקרים במירון, הדאגה מוגזמת ופוגעת בכל מי שרוצה לחגוג״.

עוד מציין המקור כי ״במבנה הקבר יש אולם גדול ובו מספר כניסות ויציאות, אין שום מדרגות או מבנים ארעיים שיכולים לסכן את המבקרים. להפך, בחום הצפוי בסוף השבוע דווקא הצפיפות של המאמינים מחוץ למבנה תהיה מסוכנת להם עוד יותר מאשר הכניסה פנימה״.

אל תפספסו את הכתבות האלה בפורטל:

כתבה מעניינת:

מוחמד זורי צילום פרטי

״אין כאן שני עמים, אנחנו גוף אחד״

שתפוהציטוט למעלה שייך למוחמד זורי, סגן ראש מועצת נחף ואיש עסקים, שעדיין מאמין בקיום משותף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.