כינים אם ובת צילום באדיבות נובוקיד
צילום: באדיבות נובוקיד

הכל בראש שלנו: 10 עובדות שלא ידעתם על כינים

שתפו

מומחי נובוקיד מציגים כמה נתונים מפתיעים על היצור הקטן והמגרד שרוב הילדים – וגם הרבה מבוגרים סובלים ממנו

מערכת זהר הצפון

אולי גם זה יעניין אתכם: 

1.  לאדם שנדבק מכינים יש בדרך כלל 10-15 כינים על הראש, למרות שנדמה כאילו יש הרבה יותר.

2. הכינים מטילות כ-10 ביצים ביום. בימים פעילים במיוחד הן מטילות כ-15 ביצים.

3. תוך 10 ימים הביצים בוקעות ומהן יוצאות כינים צמאות לדם.

4. הכינים לא יודעות לקפוץ או לעוף, אז הן מטיילות על הקרקפת באמצעות צבתות ייעודיות ברגליים שלהן. הן יכולות ללכת כמעט 10 ס"מ בדקה. כשהשיער נוגע בשיער של מישהו אחר (למשל כשעושים סלפי) הכינה פשוט הולכת ועוברת לראש האחר.

5. בלי תזונה, כיני הראש מצליחות לשרוד לפרק זמן של בין יום ליומיים בלבד מחוץ לראש. לאחר מכן הן ימותו ברעב. לכן כיני הראש מסוגלות לשרוד לאורך זמן רק על השיער והקרקפת של בני אדם ולא על מצעים, כריות, מגבות וכו'.

6. כינים אינן בררניות ואין להן כלל העדפות. מבחינתן אין זה משנה אם זה שיער קצר או ארוך, חלק, מתולתל או מקורזל, צבוע או טבעי. מבחינתן כל ראש הוא ראש טוב לחיות ולהתרבות בו, עד שנוקטים באמצעים להשמידן.

7. הכינים אינם מבדילות בין אדם לאדם וכולם עלולים להידבק בהן במידה שווה. אין זה משנה אם זה גבר או אישה, מבוגר או צעיר, הורה או ילד. למרות זאת מבוגרים נוטים להידבק פחות משום שלרוב אינם באים במגע פיזי עם ראשיהם של מבוגרים אחרים, אך יש הורים אשר לא נזהרים ונדבקים מילדיהם.

8. הכינה יכולה לעצור את נשימתה עד לכ-8 שעות! זה ההסבר למה אי אפשר להיפטר מכינים באמצעות מקלחת או טבילה באמבטיה. תכשירים הפוגעים במערכת הנשימה של הכינים מומלצים לטיפול אינטנסיבי ראשוני יום אחרי יום בכדי להשמיד את הכינים.

9. קיימים בעולם 400 מינים של כינים. רק 3 מהם מדביקים בני אדם.

10. בניגוד למיתוס הרווח, כינת הראש לא בהכרח גורמת לגרד. זו הסיבה שברוב המקרים מבחינים במכה רק כשיש מושבת כינים של מאות כינים וביצים.

כתבה מעניינת:

חלי ממן מייסדת רשת תמיכה לאורח חיים בריא צילום אורן סונגו

איך לעבור את החגים בלי להעלות קילוגרמים מיותרים במשקל?

שתפוחלי ממן, הגורו של קבוצות התמיכה לאורח חיים בריא בארץ מעניקה כמה טיפים חשובים ועצות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.