בית / Uncategorized / הכל זה מלמעלה?
הכל זה מלמעלה
הכל זה מלמעלה

הכל זה מלמעלה?

אני קוראת על 67 הלידות שהתרחשו ביממה אחת בבית החולים סורוקה שבבאר שבע מיד עם תום מבצע “צוק איתן”, קוראת ונדהמת. לא מיד, נדרשים לעבור כמה שברירי שניה כדי שהאסימון ייפול לי ואז זה קורה. אז אני מפנימה. 67 ילודים ולפי מה שהבנתי פרט לבת אחת כולם בנים ובד בבד מהדהד לי בראש המספר 67 בהקשר אחר – 67 חללי מבצע צוק איתן. 64 חיילים ו-3 אזרחים. בית החולים הוא גם בית החולים “שכיכב” לאורך כל ימי הלחימה ואליו הובהלו עשרות פצועים והרוגים בשל סמיכותו לאיזור הלחימה. מיקרי? צירוף מקרים או משהו מכוון ומגמתי? האם הושבו נשמות החללים בן לילה באמצעות אותם ילודים טהורים וזכים?

חיוך קל מהול בעצב נסוך על פניי. הלוואי ונכון הדבר. הלוואי ובאופן מסוים ובלתי מובהק שבו הבנים אלינו. או אז אני שומעת מישהי בעבודתי מספרת בלהיטות כי שם המבצע צוק איתן אינו מיקרי שהרי החלל הראשון שנפל בעת הלחימה שמו היה איתן. הקצין שנכנס למנהרת החמאס עם כניסת הפסקת האש לתוקפה בסוף הלחימה כדי לנסות ולהציל את החייל החטוף הדר גולדין ז”ל גם כן נשא בגאווה את השם איתן. סגירת מעגל שכזו כשהשם איתן הוא המוביל והמכתיב את הלך הדברים.

אני אישית לא חסידת המשפט “הכל מכוון והכל מוכתב מראש”. אני מאמינה שרוב האירועים המוזרים וההזויים הם מקריים, הם סוג של צירוף מקרים שיוצר לפעמים מצבים תמוהים שגורמים לנו להרים גבה.

בכל הנוגע למבצע צוק איתן אני מרגישה דוקא ובאופן חריג כי הכל מכוון, דברים לא קרו סתם ולא מדובר הפעם בצירוף מקרים. לא יודעת להסביר זאת, פשוט מרגישה כך. אולי נוח לי לחשוב כך בעיקר בכל הנוגע להשבת 67 הנשמות בגופם של הילודים. אם אחשוב שמדובר בצירוף מקרים ותו לא יופחתו גודל האירוע ועוצמתו.

אבל נשאלת השאלה המהדהדת במוחי ובנפשי מזה חודש ימים, מדוע לשדה קרב הלום הרוגים, שותת דם ומייגע מאין כמוהו ממשיכים לקרוא מבצע כשהמילה מלחמה זועקת במלוא מובהקותה ממעמקי האדמה? האם קריאת המערכה מבצע מקטינה את עוצמת הכאב ואת מימדי ההרס שהותיר אחריו?

מלחמת צוק איתן, הלוואי והיית המערכה האחרונה עקובת הדם ולמודת הסבל המתרחשת על אדמתינו. מותר לי לחלום….

שתפו

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

התחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable