“הכסף משגע את בני האדם”

שתפו

בילדותי שמעתי הרבה משפטים שליליים על כסף: הכסף משגע את בני האדם. העשירים עושקים את העניים. עדיף להיות עני וטוב מאשר עשיר ורע… וחוויות החיים הצדיקו משפטים אלה: קרובת משפחה זייפה את החתימה של אמא כדי לזכות בשילומים מגרמניה, גם קרובים של האבא של ילדיי גנבו ממנו רכוש. ברור שהעדפתי להיות בצד הטוב של המשוואה.

ואז הגיעה Siva mou (החברה הקפריסאית שלי) לחיי.  את Siva הכרתי כשלמדתי בגרמניה.  היא הגיעה ממשפחה אמידה. היתה חייכנית, טובת-לב, מישהי שכיף להיות איתה. היא הייתה לבושה בבגדים פשוטים, כי לא רצתה שאנשים יתחברו אליה רק בגלל הכסף.  היא התאהבה בDimitriou, בחור קפריסאי ממשפחה ענייה. לימים נכבשה קפריסין על-ידי התורכים, משפחתה הייתה צריכה לעזוב בין-לילה את הבית, את העיר וכך ממשפחה אמידה, הם איבדו את כל רכושם והמשפחה של Dimitriou חיבקה אותה לתוכה. וכך למדתי שעשיר ועני הן לא תכונות אופי והן מאוד יחסיות ויכולות בקלות להשתנות. אבל הדפוס בראש, עדיין הדהד, ראיתי את המקרה של Siva  ובחיר ליבה כיוצא מהכלל שלא מעיד על הכלל.

עם ההתפתחות שלי כאדם, עשיתי המון עבודה כדי לשחרר את המחשבה הזאת על כסף והבנתי שהכסף לא זורם אלי רק בגלל שאני לא רוצה בו.  התברר לי שכל-פעם שאני באמת זקוקה לכסף – הוא מגיע, אמנם ברגע האחרון, אבל מגיע. הפסקתי להיות לחוצה בגללו, אבל עדיין, אני לא מעיזה לחלום על כל מה שבאמת הייתי עוד רוצה להכניס לחיי.  כנראה שיש לי עוד מדרגות שנסתרות מעיניי שמבקשות שאעלה גם בהן…

בחלומי אני רואה את עצמי בבית פשוט אבל גדול. את הבית בנו לי שלושת ילדיי ביחד. הוא בנוי בצורה של פטריה והולך וגדל מהמרכז החוצה. יש בו הרבה אור. מתוכו בוקעים קולות של ילדים שרצים וצוהלים משמחה.  בחוץ יש גינה גדולה שאותה אני מטפחת ובה גדלים צמחים שמייפים את הבית וסביבתו הקרובה. כל שנה עם בא הקיץ אני מזמינה את משפחתי הענפה לטייל בכל אותם המקומות שעוד מחכים לבואי.  לטיול הבת מצווה של רזי אני לוקחת אותה לשבט אינדיאני. אנחנו שוהות שם כמה שבועות יחד.  אני מעבירה לה את השרביט ונפרדת ממנה ומכולם בשלווה ובשלום.

אבל בינתיים, מחכה לי מחר נסיעה אל רזי וענבר. הגדיד כבר בעיצומו ואותי הזמינו להיות בייביסיטר לכמה ימים קסומים.

שיהיה לכולנו שבוע של אור.

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *