בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / הכרמיאלי שחילץ פצועים במירון: הגיעו כדי לרקוד ולשמוח וחזרו בשקי גופות
ישראל ליכטנשטיין כרמיאל זקא איחוד הצלה קופת חולים מאוחדת 2018
ישראל ליכטנשטיין. צילום ארכיון

הכרמיאלי שחילץ פצועים במירון: הגיעו כדי לרקוד ולשמוח וחזרו בשקי גופות

שתפו

ישראל ליכטנשטיין היה בין הראשונים שהגיעו לזירת האסון במירון כדי לטפל בפצועים: אחד האירועים הקשים שאני זוכר

מערכת פורטל זהר.נט

קיראו גם על זה בפורטל זהר.נט:

ישראל ליכטנשטיין מכרמיאל, איש רפואה ותיק, היה בהר מירון ביחד עם החוגגים, כאשר אירע האסון הנורא ועשרות בני אדם נמחצו למוות בגלל הדוחק והעומס במקום.

ליכנטשטיין, המשמש במספר תפקידים: מנהל איחוד הצלה במרחב אשר, מפקד צוות כרמיאל והסביבה בארגון זק"א בעיר ומנהל קשרי לקוחות בצפון של קופת חולים מאוחדת, היה מאנשי הרפואה הראשונים שהגיעו לזירת האירוע וניגש מיד לטפל בנפגעים.

"הייתי שם אמש על ההר ביחד עם כל האנשים, גם כחוגג וגם במסגרת תפקידי בארגון איחוד הצלה" הוא מספר. "הייתה אווירה של שמחה גדולה כי הגענו לשם ללא מגבלות, אחרי שבשנה שעברה לא התקיימה הילולא בגלל הקורונה. היה כל כך כיף לעלות להר אחרי הפסקה של שנה, הייתה תחושה של כיף אמיתי, כולם חגגו, רקדו ונהנו".

"בסביבות שעת חצות קיבלנו הודעה ראשונית בקשר על קריסת רמפה ושניים שלושה פצועים מחוסרי הכרה" משחזר ישראל את האירוע הקשה. "הייתי בין אנשי הרפואה הראשונים שהגיעו לזירת האירוע, טיפלתי בכמה פצועים ואז הגיעו עוד פצועים ועוד… זרם הנפגעים פשוט לא נגמר. אחרי כמה דקות כבר התחלתי לעכל את מימדי האסון והבנתי שמדובר באסון רב נפגעים. במהלך הלילה טיפלנו בעשרות אנשים,  עברנו מאדם לאדם וביצענו החייאה. הייתה אווירה קשה מאוד. את המוזיקה והשמחה החליפו קולות בכי וצעקות כאב. אנשים החלו לחפש את בני משפחותיהם, הורים חיפשו את ילדיהם וילדים חיפשו את הוריהם, היה בלגן שלם ונורא".

לאחר כמה שעות בתום הטיפול בפצועים חזר ליכטנשטיין לכרמיאל כשהוא תשוש ועייף,  אך לא הספיק לנוח הרבה וכבר הוקפץ לבית החולים זיו בצפת מתוקף תפקידו בקופת חולים מאוחדת, כדי לעמוד מקרוב על התקדמות הטיפול בפצועים המבוטחים בקופה.

"זה ללא ספק אחד המראות הקשים שראיתי אי פעם – והייתי בפיגועים רבים ובאירועים קשים אחרים" אומר ישראל. "סדר הגודל של האסון במירון בלתי נתפס, אנשים הגיעו כדי לרקוד ולשמוח וחזרו בשקי גופות".

כתבה מעניינת:

חוזרים מהאסון במירון לכרמיאל. צילום דוברות עיריית כרמיאל

אסון מירון: עדיין לא ידוע על נפגעים מכרמיאל, אירועי החג בוטלו

שתפועיריית כרמיאל פתחה עמדה בתחנת הרכבת לקליטת אלפי החוזרים ממההילולא שהסתיימה באסון נורא, נערכת לאפשרות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.