שרית לביאוב-פסחוב צילום פרטי
שרית לביאוב-פסחוב ז״ל. צילום פרטי

הלביאה שנלחמה עד הסוף: שרית נפטרה לאחר מחלה קשה

שתפו

שרית לביאוב-פסחוב שהגיעה לכרמיאל כילדה בת 5 בשנות השבעים, הלכה לעולמה לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. בני המשפחה ספדו לה: הייתה אישה מדהימה עם המון נתינה ואהבה את משפחתה יותר מכל דבר אחר

מאת גיל דובריש

שרית לביאוב-פסחוב (51) נפטרה בסוף השבוע לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. היא השאירה אחריה בעל, אלי, שתי בנות בשנות העשרים לחייהן סיון ועדן, אימא וחמישה אחים ואחיות: אלי לביאוב איש נדל״ן מוכר בעיר, בת-ציון מנהלת ייצור במפעל גדול בכרמיאל, יפתח מנהל מפעל לעיבוד שבבים באזור, ארזי מורה במערכת החינוך בכרמיאל והאחות הצעירה עופרה.

שרית עלתה ארצה מאזרבייג׳ן בשנת 1974, בהיותה ילדה קטנה בת 5 והשתקעה עם משפחתה בכרמיאל. לאחר שסיימה את לימודיה באורט הורוביץ, התגייסה לשירות לאומי והתנדבה במד״א כרמיאל. לאחר שנישאה עברה להתגורר בחיפה, שם הקימה בית ומשפחה. למרות המרחק מכרמיאל, הקפידה שרית לשמור במשך כל השנים האלה על קשר הדוק עם בני המשפחה שנשארו להתגורר בעיר.

בני משפחתה של המנוחה סיפרו לנו השבוע: ״שרית הייתה אישה נהדרת עם המון נתינה, בעלת משפחה נפלאה ותומכת, עזרה לכל מי שהיה זקוק, אף פעם לא ענתה בשלילה למי שפנה אליה בבקשה לעזרה. היא הייתה אישה מצחיקה, בדרנית גדולה, עם המון חן וחיוך שלא מש מפניה. היא הייתה קשורה מאוד לשתי בנותיה שהיו הנסיכות של הבית. המשפחה עבורה הייתה ערך עליון והיא אהבה את המשפחה יותר מכל דבר אחר בחייה. נהגה לארח באופן קבוע אותנו בביתה וגם אנחנו ביקרנו לעיתים קרובות אצלה״.

גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל:

לאחר שהמחלה הממאירה התגלתה אצל שרית לפני כשנה וחצי, היא החליטה להילחם בכל כוחה. ״שרית הייתה מאוד אופטימית והאמינה שתנצח את המחלה״ מספרים בני המשפחה. ״היא מחקה מאוצר המילים שלה את המילה מוות והשתמשה במילים כמו ׳אני חיה בשבילכם׳. בשנה וחצי האחרונה מאז הגילוי של המחלה היא ניהלה מלחמה עיקשת. היה ברור לכולנו שהיא לא תוותר, שרית הייתה לוחמת, לביאה אמיתית. אנחנו, כל המשפחה, היינו מגובשת ומגוייסים למאבק, כל הזמן היינו לצידה, נסענו איתה לטיולים, יצאנו איתה כדי לחוות את החיים ולהשכיח את הכאבים הקשים. ליווינו את שרית לכל אורך הדרך והיינו איתה בכל רגע נתון״.

כחלק מהמאבק היום-יומי בסרטן, עזבה שרית את עבודתה והתמקדה בטיפולים ובמציאת פתרונות. כשהרגישה כי הרפואה הקונבנציונלית לא נותנת מענה מתאים למחלה, חיפשה דרכים אלטרנטיביות וניסתה שיטות ריפוי שונות.

בחודשים האחרונים חלה הידרדרות במצבה של שרית ובראש השנה היא אושפזה בבית החולים רמב״ם, משם כבר לא חזרה. לקראת הסוף הצליחה להתאושש מעט ולהביע את דאגתה לשתי בנותיה. בלילה שבין שישי לשבת, אחרי מאבק של שנה וחצי הלכה שרית לעולמה, כשלצידה משפחתה הקרובה. יהי זכרה ברוך.

שרית לביאוב-פסחוב ז״ל
שרית לביאוב-פסחוב ז״ל. צילום פרטי

כתבה מעניינת:

ניידת טיפול נמרץ מדא מד״א מגן דוד אדום אמבולנס

3 פצועים בתאונה באזור התעשייה

שתפומערכת פורטל זהר.נט שלושה בני אדם נפגעו בתאונת דרכים שאירעה הבוקר (שישי, 11.6.2021) באזור התעשייה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.