בחירות קלפי אילוסטרציה
בחירות. צילום אילוסטרציה

הליכוד ניצח בכרמיאל, האם טניה מזרסקי תיכנס לכנסת?

שתפו

הליכוד הוא המנצח הגדול גם בכרמיאל: 29% מהבוחרים שילשלו מחל לקלפי לעומת 19% ליש עתיד ו-18% לישראל ביתנו. טניה מזרסקי מתנדנדת בדרכה לכנסת ותחכה עד לסיום ספירת הקולות

מערכת פורטל זהר.נט

אם תוצאות הבחירות היו תלויות בכרמיאל, הליכוד היה זוכה בגדול. נכון להיום בבוקר (רביעי, 24.4.2021), אחרי ספירה של 87% מהקולות, הליכוד בראשותו של בנימין נתניהו קיבל 29% מקולות הבוחרים בכרמיאל, שהם כמעט 35 מנדטים, מעל לשיעור התמיכה הארצי. המפלגה השניה בגודלה בכרמיאל היא יש עתיד בראשות יאיר לפיד עם 19% מהקולות, מיד אחריה ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן עם 18% – נתון זה הגבוה באופן משמעותי מהנתונים הארציים לא מפתיע, כי ליברמן נהנה מתמיכה רחבה בקרב העולים מחבר העמים בכרמיאל. 3 המפלגות האלה נהנו בכרמיאל משיעורי תמיכה גבוהים הרבה יותר מאשר הממוצע הארצי.

תקווה חדשה של גדעון סער קיבלה בכרמיאל 7.1% מהקולות, ימינה בראשות נפתלי בנט 5.7%, כחול לבן של בני גנץ 4.7%, מפלגת העבודה ששלטה כאן במשך עשורים 3.7%, יהדות התורה 3%, ש״ס 2.8%, מרצ והציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ קיבלו 2% מהקולות כל אחת. יש לציין כי מדובר בספירה חלקית של קולות המצביעים בכרמיאל, הספירה טרם הושלמה.

לפי חלוקת השכונות, הליכוד זכה בניצחונות במירב הקלפיות בעיר, בעוד שישראל ביתנו זכתה באופן מסורתי בשכונת המייסדים ובשכונת אשכול (הדרומית). עדיין אין תוצאות אמת משכונת רבין ושכונת הגליל. שיעור ההצבעה בכרמיאל עמד על 52% בלבד, אך גם זהו איננו נתון סופי ועשוי להשתנות לאחר שיספרו כל הקלפיות.

בתוך כך שורר מתח רב בסביבתה של מ״מ ראש העיר, טניה מזרסקי ששובצה במקום ה-18 ברשימת יש עתיד לכנסת. נכון לפרסום הידיעה הנציגה הכרמיאלית היחידה לכנסת מתנדנדת ועדיין לא ברור מה מצבה. בשלב זה ליש עתיד רק 17 מנדטים, אולם עדיין לא נספרו כל הקולות כך שהכל פתוח ואפשרי. אם יש עתיד תקבל את המנדט ה-18 תהיה לכרמיאל חברת כנסת.

 

כתבה מעניינת:

מרכז נוחות מרכז רפואי זיו בית חולים צפת דוברות מרכז רפואי זיו

אם כבר מגיעים לבי״ח צפת: נפתח מרכז חנויות חדש

שתפומערכת פורטל זהר.נט אם כבר אתם מגיעים עד למרכז הרפואי ע״ש זיו (בית החולים) בצפת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.