בית נדלן נכס צילום אילוסטרציה PixaBay
צילום אילוסטרציה PixaBay

המדריך לנדלניסט הצעיר

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

אפשר להצביע על המון סיבות להשתלב בענף הנדל"ן. אם מעניין אתכם להיכנס לתחום, מהכיוון היזמי והעסקי, המדריך יעשה לכם סדר בדברים, עם תובנות ומושגים חשובים.

מבוא למימון עסקאות נדל"ן

קבלנים שזקוקים למימון על מנת לקדם פרויקטים של בניה נעזרים במה שנקרא – ליווי בנקאי. הקבלנים מעמידים את הפרויקט כבטוחה עבור קבלת מימון. הכסף מוזרם בשלבים, כאשר הבנק "פותח את הברז" למימון נוסף, בכל סיומו של שלב שאושר על ידי מפקח בנייה או שמאי מקרקעין. אולם מימון עסקאות נדל"ן עבור יזמים נעשה בצורה שונה. הדבר נעשה על ידי משכנתא, שיכולה להינתן לגורם פרטי או לגורם יזמי עסקי. אם אתם רוצים להכיר את נושא המימון בנדל"ן הרבה יותר לעומק, תוכלו להצטרף אל קורס ייעוץ משכנתאות. זה המקום ללמוד את כל הטריקים והדרכים לזהות משכנתא טובה. כמו כן, בוגרי קורס מסוג זה יכולים לעבוד כיועצים או להשתמש בידע הזה לטובת רכישת נכס פרטי או להקמת עסק בשיווק נדל"ן.

מהי עסקת קומבינציה

עסקת קומבינציה זו דרך של בעלי קרקעות להשביח את הקרקע ללא צורך בהון עצמי. מדובר על שיתוף פעולה בין יזם שהוא בעל קרקע לבין קבלן בניין. הקבלן מקבל היתר מבעל הקרקע להקים מבנה למגורים או מבנה עסקי. הקבלן מטפל בצעדים מנהלתיים, הוצאת היתרים ולאחר מכן מבצע את הבנייה. עם גמר הבנייה מתחלקים היזם (בעל הקרקע) מצד אחד והקבלן, מצד שני, בזכויות. כל אחד מהם יכול למכור את הדירות או המשרדים שברשותו או להשתמש בהם לכל מטרה – השכרה, מגורים וכדומה.

מהי קבוצת רכישה

נדלניסטים עשויים להוביל לא רק עסקאות קומבינציה אלא גם קבוצות רכישה. מדובר בקבוצה של אנשים שרוצים להגיע לנכס במחיר יותר מוזל מהמקובל בשוק. יזם הנדל"ן מסייע באיתור הקרקע, הגעה להסכם עם קבלן מבצע, סגירת קצוות מול רשויות מקומיות וגורמים נוספים. היזם עשוי להיות בעל נכס בפרויקט או להוביל אותו, תמורת עמלה מסוימת. הנושא הגיע לכותרות בגלל כמה יזמים שבשלב מסוים הסתבכו, אולם אם מתנהלים בצורה זהירה ומחושבת, ניתן להצליח. ההוכחה – לא מעט ישראלים כיום גרים בדירות שהוקמו בשיטת קבוצת הרכישה.

קרקע חקלאית – כדאי או לא כדאי

קרקע חקלאית מאפשרת לנדלניסטים להעביר לרשותם בעלות על אדמה במחיר נמוך למדי. הרעיון המרכזי הוא להמתין עד שהקרקע מופשרת לבניה. כאשר הקרקע מופשרת, ערכה מזנק פי כמה וכמה. אך חשוב לבדוק את הכדאיות בזהירות. לא כל קרקע חקלאית תופשר בעתיד הנראה לעין. מלבד זאת, יש להביא בחשבון הפקעות אפשרויות ותרחישים אחרים.

לפני שתממשו את עצמכם כנדלניסטים, מומלץ שתכירו ותלמדו מושגים נוספים, למשל מהו מינוף בנדל"ן, מהו מדד תשומות הבנייה, מהי ערבות חוק מכר, מהי שכירות מוגנת, האם החוק להגנת הדייר עדיין בתוקף ומהו מס שבח מקרקעין.

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

מנכ״לית תאגיד עין כרמים בת שבע אבוחצירה בטקס הענקת פסל יהלום. צילום: אופיר זגורי

״יהלומים״: תאגיד עין כרמים זכה בפסלון היהלום בפעם השניה ברצף

שתפוהפסלון היוקרתי מוענק לארגונים על עמידה בשבעה תקני איכות בינלאומיים ויותר. רק 15 גופים בארץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.