בית / להיות איתך / בית ועיצוב / המוצרים שיעשו לכם את העבודה במטבח
Teka מדיח חסכוני עם חיישן לזיהוי עכירות במים. צילום: ג'ו לידס
צילום: ג'ו לידס

המוצרים שיעשו לכם את העבודה במטבח

אז נכון, עוד לא מצאנו את המכשיר שיכין קפה, יערוך קניות ויזרוק את הזבל, אבל קבלו כמה מוצרי מטבח חדישים שיחסכו לכם זמן וכסף

מערכת זהר הצפון

אז נכון, עוד לא מצאנו את המכשיר האוטומטי שיכין לכם קפה, ינקה את הכיור, יערוך את הקניות ויזרוק עבורכם את הזבל, אבל שמענו על כמה רעיונות ומוצרים חדשים שיעשו לכם את החיים במטבח קצת יותר קלים מאשר כיום. למשל, מקרר חסכוני, דוושת רגל למדיח, תנור שמנקה את עצמו בחסכנות ועוד. רגע לפני שאתם רוכשים עוד מוצר שאתם לא בהכרח צריכים, כדאי שתכירו את המוצרים שיחסכו לכם הרבה כסף בטווח הרחוק.

המקרר שמחמם את הלב

הלב של המטבח הוא למעשה המקרר – המכשיר ששומר על הטריות של המזון ודואג שהאוכל יהיה תמיד במרחק נגיעה. כפועל יוצא מכך, הוא גם המכשיר היחידי שמופעל 24 שעות ביממה ללא מצבי המתנה. אחד המקררים היותר חסכוניים שקיימים בשוק, הוא של דגם ה-LTCS20220S של מותג LG – המקרר מגיע בגימור נירוסטה, מכיל מכונה להכנת קרח, אך חשוב מכך – עלות צריכה החשמל השנתית שלו עומדת על 61$ (פחות מ-230 ש״ח).

התנור שמתנקה בפחות זמן

רוב התנורים הקיימים בשוק, משתמשים בתוכנית ניקוי אוטומטית שנקראת ״פירוליטית״, שבמהלכה התנור מחמם את עצמו לטמפרטורה של 500 מעלות, כדי לשרוף את השומן והגריז, לגרום לו להפוך לאפר ובכך להפוך את פעולת הניקוי להיות קלה הרבה יותר. התוצאה אומנם יעילה, אך רחוקה מלהיות משתלמת עבור הצרכנים, שיאלצו לשלם הרבה מאוד כסף עבור צריכת החשמל הגבוהה שנובעת מעוצמת הטמפרטורה הנדרשת לניקוי.

המותג הבינלאומי Teka פיתח שיטת ניקוי מיוחדת וחסכונית המשלבת בתנוריה בין התוכנית הפירוליטית לבין תוכנית בשם Hydro Clean. בשונה מתנורים אחרים, כאן כל מה שדרוש בשביל ניקוי יעיל של המשטח הם בסך-הכול אדי מים מכוס אחת ומעט נוזל כלים. התוצאה המתקבלת היא ניקוי שחסכוני ב-98% יותר ועל הדרך גם מהיר יותר, כשהזמן הנדרש לניקוי עומד על 24 דקות בלבד.

מדוושים ושוטפים

כשזה מגיע לשטיפת כלים ידנית – יש שני סוגים של אנשים. אלה שמסבנים את כל הצלחות, הכוסות והסכו"ם תחילה ורק אחר-כך מעבירים את כולם שטיפה, ואלה שמסבנים ושוטפים כל אחד מהם בנפרד. כך או כך, הרבה מים יוצאים מהברז בתהליך הזה, וחלק גדול מהזמן – לחינם (למשל, בין הנחה של כלי אחד והמעבר לאחר). פתרון פשוט אך גאוני לכך, הוא דוושת רגל, שבאמצעותה אתם בוחרים מתי המים יצאו מהברז, בזמן שהידיים שלכם פנויות לחלוטין לשטיפת הכלים.

הקופסה המשמרת

חברת Rubbermaid פיתחה קופסאות מיוחדות שעוזרות לשמור על טריות האוכל ב-80% יותר מהקופסאות הרגילות. איך? בעזרת טכנולוגיה מיוחדת בשם  FreshWorks שמסדירה את זרימת החמצן ואת דו תחמוצת הפחמן לכלי. נוסף על כך, היא עוזרת להרחיק לחות מהקופסא ובכך לשמור על טריותו. פחות אוכל מקולקל שווה לחיסכון גדול יותר, גם כספי וגם סביבתי.

מדיח הכלים שמתאים את עצמו

אנחנו קונים מדיח כלים כדי לחסוך לנו זמן, אבל בשימוש לא נכון הוא יכול לעלות לנו ביוקר. רוב המדיחים משתלמים לשימוש רק כאשר מפעילים מדיח מלא, כיוון שכמות המים הנדרשת לצורך הניקוי היא מעטה יותר מזו ביחס לשטיפה ידנית. הבעיה היא, שכאשר מפעילים מדיח חלקי, המדיחים עושים שימוש באותה כמות מים בדיוק. Teka פיתחה מדיחים חכמים אשר מתאימים את כמות המים לכמות הכלים במדיח, כדי שהצרכנים לא יצטרכו לחשוב פעמיים אם להפעיל אותו או לא. הפיתוח כולל חיישנים השולטים על כמות המים וחומר הניקוי הנכנסים, בהתאם לכמות הלכלוך הנמצאת בו.

(תדמית)

שתפו

כתבה מעניינת:

צילום יח״צ חו״ל אס סי ג'ונסון מבשם אוטומטי

כך תשמרו על ריח נעים בבית גם בימי החורף

הבית זקוק לאוורור ואתם לא יודעים איך להיפטר מריחות לא נעימים? קבלו רעיונות לריענון ובישום הבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable